21.09.2022
12:30

У разі аварії на Південноукраїнській АЕС, жителі 30-кілометрової зони підлягатимуть евакуації - Кім

Римма Ламазян

У разі аварії на Південноукраїнській АЕС через влучання російської ракети, люди в межах 30 км від території станції підлягатимуть евакуації.

Про це заявив очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

За його словами, наразі місцева влада Миколаєва працює над збільшенням кількості автобусів на ПАЕС. Це потрібно для того, аби евакуювати людей в межах 30 км від території АЕС у разі виходу радіоактивних речовин у навколишнє середовище.

"Багато транспорту мобілізовано. По завданню передано військовим. Ми звертаємося зараз щодо поновлення нашого парку автобусів для можливої небезпеки. Це через те, що люди, які знаходяться в 30 кілометровій зоні, підлягають евакуації у разі аварії на ПАЕС. Автобусів недостатньо, доведеться декілька кіл робити", - сказав Кім.

Голова ОВА додав, що зараз будується логістика із залученням представників приватного бізнесу, аби мати змогу евакуювати людей за 30 км від території ПАЕС. 

На думку Віталія Кіма, росіяни навмисне загострюють ситуацію біля Південноукраїнської АЕС. Він вважає, що таким чином окупанти "шантажують український народ".

"Нашими спеціалістами попередньо визначено, що це ракета типу "Іскандер". Вона дуже високоточна, тому вважаємо, що це навмисний удар біля АЕС для незначних уражень та шантажу українського народ.", - додав Кім.

Як відомо, вночі 19 вересня росіяни обстріляли з ракетного комплексу «Іскандер» територію біля Південноукраїнської атомної електростанції на Миколаївщині. Ракета впала за 300 метрів від атомної станції. Внаслідок удару зазнала пошкоджень будівля АЕС, розбито понад 100 вікон. Відключився один із гідроагрегатів Олександрівської гідроелектростанції. Також відключилися три високовольтні лінії електропередачі.

Раніше Центр повідомляв, що на думку експертів ракетним ударом поблизу реакторів ПАЕС окупанти хотіли позбавити електроенергії жителів південних регіонів, а Україну - можливості продавати надлишок енергії в Європу.

У центрі уваги