12.09.2022
14:06

Західні країни передадуть Україні 300 млрд доларів золотовалютного резерву РФ: Малюська назвав умову

Західні партнери готові передати Україні 300 міоьярдів доларів золотовалютного резерву Росії за наявності відповідного юридичного механізму. Про це в ефірі національного телемарафону заявив міністр юстиції Денис Малюська.

"Розуміння і згода наших партнерів щодо того, що Україні потрібно передавати кошти золотовалютних резервів РФ, є. З якою країною ми б не розмовляли, політична згода є. Питання лише в тому, щоб надати інструменти, як це зробити", - заявив міністр.

Малюська зауважив, що відповідний юридичний інструмент вже наразі створює Україна. Інструмент, як пояснює міністр, це великий міжнародний договір, до якого зможуть долучатися інші країни, щоб зняти імунітет з активів Росії та передати їх Україні.

"Перший етап - суверенні активи близько 300 млрд доларів. Другий етап, набагато більш складний і тривалий, - це відбирання інших активів. Наприклад, російських державних компаній або навіть російських олігархів", - зауважив голова Мін'юсту.

Малюська переконаний у тому, що найкращим сценарієм буде ратифікація договорів вже цієї зими.

Ускладненням в отриманні цих коштів є те, що резерви знаходяться не на території України, через що необхідно переконувати Захід у реалізації відповідного механізму, оскільки історія ще не знала таких випадків.

"Коли ми цей механізм імплементуємо, це змінить статус-кво держав або їх майна у світі. Тому, що зараз майно держав недоторканне. Виняток - це поодинокі випадки відносно невеликих сум і незначних країн", - додав Малюська.

Раніше голова Міністерства юстиції заявив, що Україна вимагатиме від РФ репараціїї за всі збитки спричинені повномасштабним вторгненням. Наразі ця сума становить щонайменьше 300 мільярдів доларів.

У центрі уваги