06.09.2022
18:14

МАГАТЕ опублікувало звіт за підсумками місії на ЗАЕС

Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) представило звіт за підсумками інспекції на Запорізьку атомну електростанцію в Енергодарі.

Звіт на 52 сторінках опублікований на сайті організації.

Основні висновки:

  • Ситуація є безпрецедентною. Це перший випадок воєнного конфлікту на об'єктах великої ядерної енергетики. Ядерна аварія може мати серйозні наслідки всередині країни та за її межами.
  • Життєво важливо, щоб було встановлено постійну присутність МАГАТЕ на ЗАЕС. Це матиме першорядне значення для стабілізації ситуації.
  • Фахівці місії будуть проводити детальну та безперервну роботу з оцінки фізичних збитків об'єктам станції, визначення працездатності основних та резервних систем охорони та безпеки, а також оцінювати умови праці персоналу.
  • МАГАТЕ має конкретний і докладний технічний план надання допомоги в галузі охорони та безпеки. Зокрема, почалося постачання обладнання на Запорізьку АЕС.
  • Для запобігання аварії треба вжити таких заходів, як негайне встановлення зони ядерної безпеки. МАГАТЕ готове негайно розпочати консультації для термінового створення відповідної зони.

Нагадаємо, що ЗАЕС з березня перебуває під контролем російських окупаційних військ, що турбує не тільки владу України, а й світову спільноту. Загарбники постійно обстрілюють об’єкт та звінувачують в цьому ЗСУ.

Як ми повідомляли раніше, представники Міжнародного агентства з атомної безпеки прибули з інспекцією на Запорізьку атомну електростанцію 1 вересня

На Запорізькій АЕС після завершення роботи технічної місії залишилось двоє інспекторів МАГАТЕ.

У центрі уваги