22.08.2022
18:56

Супермаркет, відкритий в Херсоні окупантами, використовує банківський термінал непрацюючого міського кафе

Марія Острожна, Центр журналістських розслідувань

З липня «Сытный маркет» - супермаркет, відкритий в Херсоні окупантами на базі «віджатого» українського супермаркета «Сільпо» - приймає безготівкову оплату картками українських банків, яка ідентифікується як оплата… в херсонському кафе «Кориця», яке не працює маже від початку російської окупації міста.

Мешканці міста надали скріншот повідомлення банківського мобільного застосунку про оплату карткою, здійснену в магазині «Сытный маркет», розташованому на базі українського супермаркету «Сільпо» в міському торгівельному центрі «ЦУМ» (проспект Ушакова, 49).

Оплата пішла на кафе «Кориця», що підтверджується геолокацією, яка є в банківському застосунку й показує адресу: вул. Ярослава Мудрого, 30, де й розташоване кафе. Але заклад не працює майже з початку окупації.

Інформація про кафе "Кориця" на одному з херсонських сайтів.«Сытный маркет» - супермаркет, відкритий окупантами в Херсоні на початку червня 2022 року. Майже весь асортимент магазину – товари російських виробників, завезені в Херсон з окупованого Кримського півострова. Також трохи представлена продукція місцевих виробників і виробників з окупованих Росією територій Запорізької області. Сюжети й новини про супермаркет розміщували чимало пропагандистських видань. Зокрема, там були й коментарі представників адміністрації магазина, де вони казали, що торгове підприємство має «реєстрацію» в окупаційній владі, а персонал отримує зарплату в рублях.

Магазин відвідували й представники окупаційної влади, які називали його «прикладом інтеграції Херсона в Росію».

"Гауляйтер" Херсонщини Володимир Сальдо відвідує магазин в червні 2022 року.

Магазин в перші дні своєї роботи навіть використовував принтери для маркування товарів, не переналаштувавши обладнання українського магазина.Спочатку «Сытный маркет» приймав оплату лише готівкою в гривнях і в рублях, але з липня почав приймати оплату й українськими картками. Гроші приходять на розрахунковий рахунок закритого кафе.

Наразі невідомо, як підконтрольна окупантам структура отримала доступ до бухгалтерії українського підприємства. Також невідомо, як використовуються гроші, отримані за товари, придбані магазині «Сытный маркет».

Нагадаємо, в Херсоні більшість магазинів, де приймається оплата українськими банківськими картками, змушені робити це в умовах конспірації.

У центрі уваги