22.08.2022
17:32

В херсонських магазинах оплату по терміналу приймають в умовах конспірації

Марія Острожна, Центр журналістських розслідувань

В багатьох магазинах окупованого Херсона оплату за товари за допомогою банківських краток приймають далеко не у всіх покупців, а лише в тих, в кому впевнені.

Мешканці окупованого міста розповідають, що місцева «влада» вимагає від підприємців так званої «офіційної реєстрації» в окупаційній «податковій службі», відкриття розрахункового рахунку в російському «Промсвязьбанку».

Разом з тим окупанти вимагають від підприємців відмовитися від безготівкового розрахунку в гривні.

Деякі власники торгових точок, будучі патріотами й соціально відповідальними підприємцями, приймають оплату в гривні, але роблять це конспіративно. Про це розповіла продавщиця одного з херсонських магазинів.

«У нас є український банківський термінал, але власниця магазину домовилася з нами, що оплату за допомогою картки ми зараз приймаємо лише у тих постійних покупців, в яких впевнені, а оплату карткою у незнайомих нам людей приймаємо тільки якщо вона сама попросить про це. З постійними покупцями ми домовилися про «режим секретності». Для всіх інших покупців у нас – оплата лише готівкою», - каже жінка.

Вона погодилася на розмову на умовах нерозголошення спеціалізації й місця розташування магазину. Жінка також розповіла, що до кількох магазинів, розташованих неподалік, приходили росіяни й забирали там українські банківські термінали.

«До нас теж приходили, але термінал у нас надійно схований. Цінники – в гривнях і в рублях (інакше в Херсоні неможливо). Тому обійшлося без проблем», - розповідає продавщиця.

Водночас вона зазначила, що магазини деяких торгівельних мереж поки що відкрито використовують українські термінали:

«Можливо там є якісь домовленості з окупантами. Але для таких невеликих магазинів, як наш, немає якихось поблажок».

Нагадаємо, в Херсоні відбувся концерт російських артистів на честь окупаційного свята «день державного прапора Росії».       

У центрі уваги