31.07.2022
21:16

Головний державний санлікар Херсонщини став колаборантом

Марія Острожна, Центр журналістських розслідувань

Про підтримку російських окупантів відкрито заявив головний державний санітарний лікар Херсонської області Юрій Ромаскевич.

Він виступив на проведеному окупантами в Херсоні форумі «Разом з росією», у своєму виступі хвалив російську медичну систему й розповів про незаконне відвідування окупованого Криму.

«Я вісім років у Криму не був. При тому, що народився в Криму і там же отримав освіту. Побував на батьківщині лише півтора місяці тому. І з подивом зрозумів, як далеко півострів пішов за цей час. Збудовані сучасні медичні корпуси, оснащені сучасним обладнанням. Аналогічна установа обладнана на порядок вище та краще за херсонську. Зарплата медиків у два з половиною рази більша, ніж у наших медиків», - сказав Ромаскевич у своєму виступі на форумі.

Юрій Ромаскевич - на форумі "Разом з росією", сидить в першому ряду.

Щоправда, він не назвав жодної кримської медичної установи, яка б стала працювати краще за роки окупації. Натомість в пабліках можна знайти чимало дописів кримчан про погіршення якості медичного обслуговування мешканців півострова. Росіяни повернули в Крим в майже первісному вигляді радянську систему охорони здоров’я з усіма її незручностями, й перш за все – великим обсягом паперової документації, ведіння якої «звалилося» на медиків й заважає їм повноцінно виконувати свої прямі обов’язки – лікувати людей.

З "великими зарплатами" лікарів в окупованому Криму теж не все там чудово, як каже Ромаскевич. 

Дійсно, на окупованому півострові за останні вісім років збудовано кілька сучасних медичних центрів, але це – здебільшого приватні установи, де лікування дуже дороге й доступне далеко не всім кримчанам.

До речі, Юрій Ромаскевич обмежився в своєму виступі загальними фразами про «погану Україну», де він усі ці роки працював на далеко не рядових посадах, був депутатом Херсонської облради, почесним громадянином Херсона, й про «хорошу росію», яка окупувала українські території, вбила й продовжує вбивати українців.

Підозри щодо колаборанства Ромаскевича виникли раніше, коли він написав в Фейсбуці про своє звернення до окупаційної «поліції» з приводу крадіжки у нього смартфону.

Чимало херсонців, навіть ставши жертвами злочинів, не звертаються до окупаційної поліції, щоб не "потрапити на олівець" й згодом не стати фейковими "українськими диверсантами", коли поліцаям буде треба "робити показники". А Юрій Ромаскевич звернувся, бо, мабуть, впевнений у відсутності для себе негативних наслідків цього кроку. 

До того ж Ромаскевич, не зважаючи на значну посаду, не виїжджав з окупованого Херсона (не враховуючи незаконного відвідування Криму), й окупанти не мали до нього жодних претензій. Принаймні, ніде не було інформації про тиск на Ромаскевича з боку загарбників. При тому, що окупанти викрадали й катували навіть херсонських екс-чиновників, наприклад, колишнього міського голову Володимира Миколаєнка, який перебуває в неволі з квітня.

В 2020 році Ромаскевич балотувався в Херсонську міськраду від партії «Херсонці», яку створив відомий своїми проросійськими поглядами Василь Федін – екс-директор підприємства «Смарт Мерітайм груп» і екс-депутат Херсонської облради спочатку від Партії регіонів, потім – від Оппоблоку. Ромаскевич очолював партійний список «Херсонців» на виборах в міську раду. До речі, депутатом облради в 2015 році він був обраний від партії «Самопоміч».   

Можливо, Юрій Ромаскевич взяв участь в організованому окупантами заході під тиском, але поки немає ніяких аргументів на користь цієї версії.

Нагадаємо, на Херсонщині окупанти викрали колишнього командира розвідувального корабля ВМС України.         

У центрі уваги