28.07.2022
09:38

Контрнаступ України на Херсонщині набирає обертів - британська розвідка

Британська розвідка стверджує, що в результаті успішних ударів ЗСУ російські війська на західному березі Дніпра на території Херсонщини стали дуже вразливими.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії.

"Контрнаступ України на Херсонщині набирає обертів. Її сили, ймовірно, створили плацдарм на південь від річки Інгулець, яка утворює північний кордон окупованого Росією Херсона" - йдеться в огляді.

Зазначається, що Україна використала свою нову далекобійну артилерію, щоб пошкодити щонайменше три мости через річку Дніпро, на які Росія покладається для постачання територій, що знаходяться під її контролем.

Один із них, 1000-метровий Антонівський міст поблизу Херсона, був пошкоджений минулого тижня. 27 липня 2022 року Україна вдарила по ньому знову, і дуже ймовірно, що зараз переправа непридатна для використання, зазначають у британській розвідці.

Як зазначається, Херсон, найбільш політично значущий населений пункт, окупований Росією, зараз практично відрізаний від інших окупованих територій.

"49-та армія Росії дислокується на західному березі Дніпра і зараз виглядає дуже вразливою" - стверджують в Міноборони Британії. Втрата Херсона серйозно підірвала б спроби Росії намалювати окупацію як успіх", - повідомляє розвідка. 

 

Нагадаємо, авіація ЗСУ нанесла на півдні 5 ударів по ворогу протягом 27 липня. Парами штурмовиків та бомбардувальником уражено 3 ворожих опорних пункти, гелікоптерними парами — ще 2 навколо сіл Бериславського та Херсонського районів.

У центрі уваги