19.07.2022
10:24

Росії важко підтримувати наступ, окупанти розриваються між Донбасом та Херсоном - розвідка

Росія стикається із серйозним браком особового складу у війні проти України і розривається між Донбасом та Херсоном, що уповільнює її просування. 

Про це йдеться у щоденному звіті британської розвідки.

Зазначається, що Росія продовжує залучати до свого наступу на Донбасі номінально шість окремих армій. У повному складі, перед вторгненням, ці формування були створені чисельністю близько 150 000 осіб.

"Останніми тижнями Росія часто оперувала угрупованнями розміром з роту - приблизно по 100 осіб, проводячи наступальні операції в одному секторі одночасно. Окрім серйозної нестачі особового складу, російські планувальники стикаються з дилемою між розгортанням резервів на Донбасі чи захистом від українських контратак у південно-західному напрямку Херсона", - йдеться у повідомленні.

Оголошена найближча політична мета Росії – захоплення всієї Донецької області.

"Незважаючи на те, що Росія все ще може досягти подальших територіальних здобутків, її оперативний темп і швидкість просування, ймовірно, будуть дуже повільними без значної оперативної паузи для реорганізації та переоснащення", - додали у відомстві.

Раніше Центр повідомляв, Росія завершує «оперативну паузу». Активізація бойових дій на сході України може свідчити про завершення оперативної паузи, яку Росія оголосила після захоплення Лисичанська Луганської області.

 

У центрі уваги