На Одещині викрили посередників, які за хабарі “пришвидшували” отримання послуг у сервісному центрі

В Одеській області п’ятьох ділків підозрюють в організації махінацій, які за 6-15 тисяч гривень дозволяли “пришвидшити” отримання послуг у територіальному сервісному центрі, зокрема, “успішне” складання практичного іспиту. “Бізнесменам” загрожує кримінальна відповідальність.
Про це повідомляє департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України, передає Nikcenter.
Четверо посередників з Одещини за гроші обіцяли “клієнтам” допомогу у перереєстрації авто без черги, отриманні свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу за пришвидшеною процедурою та без здійснення офіційних платежів.
Посередників затримали одразу після одержання ними грошей. Речові докази вилучені.
Крім того, правоохорнці викрили ще п’ятого ділка. Ним виявися 38-річний житель Ізмаїльського району. Зловмисник за 15 тисяч гривень гарантував “успішне” складання практичного іспиту з водіння у місцевому ТСЦ. Як він попередив клієнтку, позитивну оцінку вона отримає під час другої спроби, щоб не привертати увагу правоохоронців та інших працівників ТСЦ до незаконної схеми.
Для цього навіть організував пробний виїзд по екзаменаційному маршруту з приватним інструктором. Посередник наголосив, що під час офіційного екзамену всі дії жінки фіксуються камерами, тому необхідно демонструвати впевнену поведінку за кермом та чітке дотримання правил дорожнього руху.”, – йдеться в повідомленні.
Наразі всім п’ятьом ділкам з Одеси оголошено про підозру за ч.3 ст.369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України.
Як відомо, заступником керівника РСЦ у Миколаївській, Одеській і Херсонській областях є Геннадій Погорєлов. До цього – керівник Регіонального сервісного центру МВС на Миколаївщині.
Згідно з декларацією Погорєлова про майно за 2024 рік, він разом з дружиною стали власниками нового автомобіля Zeekr 001 2024 року випуску вартістю 2 мільйони гривень. Також посадовець має 104 тисячі доларів, 34 тисячі євро та 580 тисяч гривень. А загальна сума коштів родини на банківських рахунках складає понад 131 тисячу гривень. Крім нерухомості та дорогих авто, Геннадій Погорєлов декларував дорогі годинники та криптовалюту, вартість якої на момент декларування склала 4 млн доларів.
Раніше Nikcenter неодноразово писав про корупцію в очолюваній Погорєловим установі. Зокрема, у 2021 році журналіст Nikcenter провів експеримент, в ході якого зафіксував, як майбутні водії отримують посвідчення за хабарі. Попри зафіксовані факти корупції на відео, сам Погорєлов заперечував їх.
Торік Nikcenter зʼясував, що одна із миколаївських автошкіл, яку раніше було викрито на корупційній «схемі» за участі Регіонального сервісного центру, заробляла на військових та їхніх рідних. Недобросовісні «вчителі» рекомендують учням платити за екзамени, а працівники сервісного центру МВС, у якому й складають ці іспити, обживаються нерухомістю та автівками захмарної вартості. Яскравим прикладом є автошкола «Адріа 20», де офіційна плата за навчання складає 14,5 тисяч гривень, а неофіційна за складання іспитів – 7-8 тисяч гривень.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою