Ексголові Хмельницької МСЕК Крупі зменшили заставу до 130 мільйонів гривень

Апеляційна палата ВАКС ухвалила рішення щодо змін у запобіжному заході для колишньої очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи. Попереднім рішенням суд постановив тримати її під вартою, але зменшив альтернативну заставу з 230 до 130 млн грн.
Про це у фейсбуці повідомила пресслужба АП ВАКС, передає Nikcenter.
За результатами розгляду апеляції суд частково задовольнив клопотання сторони захисту, скасувавши попередню ухвалу і постановивши нове рішення, яким розмір застави зменшено до 130 мільйонів гривень. В іншій частині запобіжний захід залишено без змін – Крупа залишається під вартою.
Рішення апеляційного суду набрало законної сили з моменту проголошення і не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
11 лютого 2025 року АП ВАКС залишила під вартою Крупу до 23 березня з альтернативою внесення 260 млн грн застави.
Скандал навколо Крупи
Як відомо, у жовтні 2024 року правоохоронці затримали Тетяну Крупу – депутатку партії «Слуга народу» та головну лікарку Хмельницької медико-соціальної експертизи, яка за хабарі масово оформляла свідоцтва про інвалідність. Родина чиновниці зберігала вдома у готівці та за кордоном понад 10 мільйонів доларів, а також володіє трьома десятками будинків в Україні та Європі. Крім цього, у незаконному збагаченні викрили і її сина Олександра Крупу- начальника Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.
У її робочому кабінеті силовики знайшли 100 тисяч доларів, а також підроблені медичні документи з іменами чоловіків з фіктивними діагнозами. Крім того, вдома у посадовців знайшли майже 5,2 млн доларів, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, а ще брендові прикраси та коштовності.
На початку листопада 2024 року ВАКС наклав арешт на 3,17 мільйона доларів, 140 тисяч євро і 1,27 мільйона гривень, вилучених за місцем проживання Тетяни Крупи. Також арештували 93 тисячі доларів і 2 тисячі євро, які знайшли 3 жовтня у робочому кабінеті очільниці обласної МСЕК.
Нагадаємо, у матеріалі “Шлях до інвалідності: як миколаївські прокурори здобувають надбавку до зарплати” Nikcenter проаналізував, як сотні тисяч доларів опинилися поза деклараціями очільниці МСЕК, поки 40-річні пенсіонери-силовики щороку отримують з бюджету сотні тисяч гривень.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою