Фігуранта справи про земельну аферу Комарницького знайшли у Відні – розслідування

Колишній депутат міської ради Денис Комарницький, який підозрюється в організації групи, що займалась масштабним присвоєнням комерційно привабливої землі в Києві, незаконно перетнув кордон із Румунією. Наразі він поселився в Австрії у Відні.
Про це йдеться у розслідуванні Української правди, передає Nikcenter.
За інформацією джерел видання в правоохоронних органах, спочатку Денис Комарницький певний час переховувався від слідства у Києві, згодом у Київській області, а 16 лютого опинився у Румунії. Офіційно він не перетинав ані український, ані румунські кордони.
Журналіст Михайло Ткач знайшов Комарницького у Відні, але той відмовився від спілкування, звинувативши у шпигунстві. У розмові з журналістом він відкинув всі звинувачення правоохоронних органів та називає їх «дурницями», а також заявив про політичне переслідування. Розслідування НАБУ та записи в його офісі Комарницький назвав “фейковими новинами”.
Він сказав, що відповість на питання журналіста після офіційної домовленості і дав свій номер телефону. Надалі, у відповідь на повідомлення журналіста, Комарницький написав, що чекає на перелік питань.
“Справа, яку ви хочете обговорювати, є політичною і використовується для політичного тиску для мене, як на адвоката, і думаю, що вам це відомо. Попередні публікації ЗМІ мали відверто маніпулятивний характер. Я готовий до цивілізованого діалогу. Тому моя пропозиція до вас — надсилайте всі питання, які вас цікавлять, і ми обов’язково поговоримо”, — йшлося у повідомленні Комарницького.
За словами Ткача, підозрюваний запропонував зустрітися із журналістами для надання коментарів у належний спосіб, але пізніше відмовився від зустрічі та надавав лише письмові коментарі.
У відповідях журналістам Комарницький звинуватив правоохоронні органи у заангажованості та заявив, що його діяльність як адвоката та політичного радника обмежується консультаціями і правовою підтримкою клієнтів.
За даними співрозмовників видання, наразі правоохоронці перевіряють причетності до втечі Комарницького за кордон прикордонників, правоохоронців та представників розвідки.
Як відомо, 6 лютого НАБУ і САП провели спецоперацію “Чисте місто” й затримали депутатів Київської міської ради та посадовців Київської міської військової адміністрації за підозрою в корупції у земельній і бюджетній сферах столиці. НАБУ проводило слідчі дії у бізнесмена Дениса Комарницького, якого називають “смотрящим” за столицею. Злочинна організація займалася незаконною приватизацією земель під будівництво.
Пізніше Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід заступнику голови Київської міської держадміністрації Петру Оленичу у справі про земельну корупцію. Його відправили під варту на два місяці з можливістю внесення застави в 15 мільйонів гривень.
У лютому 2025 року Комарницького оголошено в розшук.
Раніше Nikcenter у матеріалі “Спортивна риболовля”дослідив останні найгучніші корупційні історії Миколаєва і що з ними зараз. А ще – як за роки судового розгляду обіцяні тюремні строки для викритих на корупції чиновників перетворюються на штрафи чи навіть виправдальні вироки.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою