ДБР відкрило справу проти бригадного генерала через загибель бійців 23 ОСБ

Проти бригадного генерала ЗСУ, якому підпорядковувався 23-й окремий стрілецький батальйон, відкрили кримінальне провадження.
Про це Суспільному повідомив військовослужбовець 159-ї ОМБр, експрокурор у Справах Майдану Сергій Горбатюк, передає Nikcenter.
Зазначається, що у 2023−2024 роках під час утримання позицій на Лиманському та Харківському напрямках 23-й ОСБ зазнав значних втрат.
У жовтні 2024 року Горбатюк, який на той час обіймав посаду заступника командира 23-го батальйону, звернувся до Державного бюро розслідувань стосовно дій бригадного генерала. У його заяві зазначалось, що з березня 2023 року до вересня 2024 року, коли військові батальйону виконували бойові завдання на Лиманському напрямку, не було внутрішньої ротації. Це своєю чергою призвело до втрат, виснаження бійців та небоєздатності батальйону.
“Батальйон півтора року виконував бойові завдання на Лиманському напрямку, ні позиції не уступив, навпаки просувався вперед. При цьому втрати були, величезне навантаження було, тому що це значна лінія фронту. Це призводило до неналежного морально-психологічного стану”, – сказав Горбатюк.
За його словами, командирам 63-ї ОМБр та 118-ї ОМБр, під порядкуванням яких перебував 23-й батальйон, направили лист з потребою у доукомплектації, але замість відповіді отримали наказ про переміщення на Харківський напрямок.
“Це привело до втрат серед особового складу – понад 20 військовослужбовців загинуло під час виконання бойових завдань, ще 80 поранено”, – додав Горбатюк.
За словами ексзаступника, бригадний генерал знав про лист та потреби військових 23 ОСБ, але нічого не зробив, що і призвело до загибелі та поранень бійців.
Окрім цього Горбатюк заявив, що після звернення його без підстав направили у відрядження і без висунення претензій намагались примусово перевести з батальйону.
Наразі відкрито кримінальне провадження, яке попередньо кваліфікували за статтею про недбале ставлення військової службової особи до служби в умовах воєнного стану (п. 4 статті 425 Кримінального кодексу України). Бригадному генералу загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.
Нагадаємо, колишнього заступника начальника Генерального штабу Радіона Тимошенка та ексначальника військ зв’язку Збройних сил Володимира Рапка викрли на корупційній схемі розкрадання коштів у справі автоматизованої системи «Дзвін». Їм повідомили про підозру.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою