У Чорноморську для будівництва укриття обрали підрядника з завищеними на майже 9 мільйонів цінами

Для будівництва укриття ліцею у Чорноморську на Одещині обрали пропозицію київської компанії “Будівельна фірма “Преміумстандартбуд”. Підрядник заклав до кошторису ціни, завищені на майже дев’ять мільйонів, порівняно із ринковими.
Про це повідомляє Nikcenter на підставі інформації у системі Prozorro.
Управління капітального будівництва Чорноморської міськради вже вдруге проводить тендер, щоб обрати підрядника для будівництва захисної споруди подвійного призначення ліцею №3.
Перша спроба у жовтні минулого року завершилася нічим, позаяк замовник відхилив пропозицію єдиного учасника, компанії “ХАЙ-РЕЙЗ КОНСТРАКШНЗ ХОЛДИНГ”. Після того у Чорноморську зробили корегування проєкту та збільшили очікувану вартість на 20 мільйонів, із 78 до 98 млн грн.
На аукціоні другого тендеру зустрілися одеська компанія “ХАЙ-РЕЙЗ КОНСТРАКШНЗ ХОЛДИНГ” та київське ТОВ “Будівельна фірма “Преміумстандартбуд”. Пропозиція одеситів була на 1,3 млн грн дешевшою, але їм вдруге відмовили. Цього разу – через відсутність ряду обов’язкових сертифікатів. Після того замовник оголосив про намір укласти договір із “Преміумстандартбуд”.
Захисна споруда за проєктом матиме площу 1300 кв. м та розрахована на 333 особи. Укриття призначається для учнів ліцею та вихованців дитсадка, розташованого поруч. Будівництво мають завершити до квітня 2026 року.
Ціни завищені до 4 разів від роздрібної торгівлі
Nikcenter перевірив ціни основних будівельних матеріалів, які “Преміумстандартбуд” заклав до кошторису майбутньої угоди.
Найдорожчими позиціями у кошторисі є арматура та бетон. Саме тут – і найбільші потенційні переплати. Так, відпускна ціна арматури періодичного профілю А-ІІІ діаметром 12 та 16 мм становить 42 500 гривень за тонну. Тобто ціна з ПДВ – 51 тисяча гривень за тонну. Тим часом Метінвест зі своєї бази в Одесі сьогодні пропонує таку арматуру за 29 965 гривень. Йдеться про можливу переплату у понад 4,1 мільйони гривень.
Бетон класу В25 М350 пропонують чорноморцям за ціною 5 280 грн/куб. м з ПДВ. Тим часом на сайті одеського виробника його наразі пропонують за ціною 3 260 гривень, а один з найбільших українських виробників, група Ковальська, бетонні суміші В25 пропонує за цінами від 3 000 до 3 800 гривень. Таким чином, можлива переплата лише за однією позицією перевищує три мільйони.
“Преміумстандартбуд” пропонує поставити турецький дизель-генератор з українською локалізацією ALMAL 125 Allis ALXD4TI53 за ціною 1 218 600 гривень з ПДВ. На сайті, що продає ці генератори, такі установки коштують вдвічі менше – 670 тисяч. Потенційна переплата – 570 тисяч гривень.
Поліетиленові труби ПЕ-80 SDR 17,6 та діаметром 110 мм для укриття коштуватимуть 609 гривень за погонний метр з урахуванням ПДВ. Тоді як одеська компанія пропонує їх на своєму сайті за ціною 213 гривень, а інший український виробник – 310 гривень. Переплата – щонайменше 240 тис. грн.
Також на цілий ряд будівельних матеріалів ціни у кошторисі у 2-4 рази вищі від рівня роздрібних цін у магазинах. Так, гідроізоляційну суміш Сеrеsіt СR65 для ліцею поставлять за ціною 105,6 гривень (88 грн/кг плюс ПДВ), тоді як у “Епіцентрі” її нині продають за ціною 27,68 гривень. Вологостійка фанера товщиною 21 мм у кошторисі – 1 555 гривень за квадратний метр з ПДВ, а у “Епіцентрі” – 950 гривень. Загалом Nikcenter знайшов можливі переплати у кошторисі на суму майже 9 мільйонів гривень.
Чим відома компанія “Преміумстандартбуд”
ТОВ “Будівельна фірма “Преміумстандартбуд” зареєстроване у Києві у 2019 році, але єдиним власником компанії є одесит Андрій Глазков. За даними аналітичної системи YouControl, останній також є співвласником ТОВ «Південний завод ЗБВ».
Раніше Nikcenter вже повідомляв, що управління капітального будівництва Чорноморської міськради обрало цю компанію підрядником для будівництва шкільного укриття у курортному селищі Бурлача Балка з рекордними витратами на одне місце – близько мільйона гривень. Там замовник теж віддав перевагу компанії Зайцева попри те, що два його суперники пропонували виконати роботи дешевше.
В кошторисах цього контракту та у контракті із Дачненською сільрадою вартістю 115 мільйонів на будівництво шкільного укриття Nikcenter також виявив завищення цін від ринкового рівня. Крім того, компанія отримала ще кілька підрядів на ремонт системи водопостачання. Щодо одного з них слідчі Одеського РУП №2 відкрили кримінальне провадження: перевіряють розкрадання бюджетних коштів через завищення цін на будівельні матеріали.
Нагадаємо, раніше Nikcenter дослідив закупівлі шкільних укриттів у прифронтових регіонах.
закупівля, захисні укриття, тендер, Чорноморськ
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою