Skip to main content

НАБУ і САП викрили суддів з Одещини на схемі ухилення від мобілізації

НАБУ та САП викрила учасників злочинної групи в одному з міськрайонних судів Одещини, яка надавала військовозобов’язаним чоловікам фейкові судові рішення для незаконного виїзду за кордон. Їм загрожує до десяти років позбавлення волі.

Про це повідомляють прес-служби органів, передає Nikcenter.

За матеріалами справи, схема полягала у масовій видачі судових рішень, які фіктивно підтверджували самостійне виховання дитини батьком за надуманими обставинами. Це дозволяло їм уникати мобілізації та виїжджати за кордон. Вартість “послуги” складала 3500 доларів, а рішення ухвалювали без реальної участі сторін за одне засідання. Всього слідством встановлено більше 1 тисячі таких рішень.

Операція з викриття учасників нелегальної схеми тривала понад рік. Упродовж цього періоду викрили та затримали вісьмох фігурантів, серед яких голова суду та двоє суддів, заступник керівника апарату суду, співробітники апарату установи та афілійовані адвокати.

«Для конспірації зловмисники створили «бек-офіс» суду в адвокатському бюро та навіть рекламували свої «послуги» у соцмережах. Спільними зусиллями НАБУ, САП та СБУ повідомлено про підозру 8 учасникам організованої злочинної групи. Крім того, 3 особам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, пов’язаних з діяльністю організованої злочинної групи. Троє суддів отримали дисциплінарне стягнення у вигляді подання про їх звільнення», – додали в НАБУ.

З джерел «Слово і діло» відомо, що підозру вручили адвокату Станіславу Клименку, голові Білгород-Дністровського суду Валентину Заверюсі – ймовірному організатору, екскерівнику і судді цього ж суду Олександру Боярському та Сергію Савицькому.

Бажаючих виїхати за кордон таким способом шукали адвокати та їхні помічники, які пропонували в соцмережах нібито легальний спосіб виїзду за кордон.

Під час обшуку в адмінбудівлі суду, приватних офісах і місцях проживання фігурантів виявили документацію, мобільні телефони та комп’ютери з доказами оборудки.

Усім фігурантам повідомили про підозру у низці кримінальних правопорушень, серед яких перешкоджання законній діяльності ЗСУ, організація незаконного перетину кордону, отримання неправомірної вигоди а трьох суддів ще й планують звільнити з посади. Підозрюваним загрожує до десяти років позбавлення волі та конфіскація майна.

Нагадаємо, ВРП внесла подання про звільнення судді Білгород-Дністровського суду Олександра Боярського, який за хабарі допомогав чоловікам призовного віку уникати мобілізації. Протягом 2022-2023 року кількість таких справ виросла серед усіх судів України, але тільки в Білгород-Дністровському міськрайонному суді Одеської області їх розглядали найбільше.

мобілізація, незаконний виїзд, одещина

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.