Skip to main content

Експосадовців Генштабу викрили на схемі з розкрадання 246 млн гривень під час створення системи для ЗСУ «Дзвін»

Колишнього заступника начальника Генерального штабу Радіона Тимошенка та ексначальника військ зв’язку Збройних сил Володимира Рапка викрли на корупційній схемі розкрадання коштів у справі автоматизованої системи «Дзвін». Їм повідомили про підозру.

Про це повідомила пресслужба САП, передає Nikcenter.

Слідчі вважають, що через цю схему держава втратила понад 246 мільйонів гривень.

За матеріалами справи, у 2016 році Міноборони уклало контракт на розробку системи з товариством, яке не мало досвіду створення ні систем управління військами, ні спеціалізованого програмного забезпечення. За чотири роки дослідно-конструкторської роботи технічне завдання на побудову системи змінювали 13 разів, що дозволило збільшити вартість робіт на 300 мільйонів гривень, а функціонал системи зменшити в десятки разів.

САП і НАБУ зазначають, що розроблена система не відповідає технічному завданню: від несумісності з протоколами НАТО до відсутності інтеграції з іншими військовими системами.

«Під час слідства детективи і прокурори зіштовхнулись зі спробами завадити розслідуванню: причетні до схеми особи почали приховувати ключову документацію щодо фінансування та розробки проєкту. Після початку розслідування вони пришвидшили роботу та навіть безкоштовно модернізували систему, намагаючись зробити її більш схожою на початковий задум. Однак через фундаментальні помилки в архітектурі доопрацювання системи «Дзвін» є неможливим», – йдеться у повідомленні.

Серед підозрюваних такі чиновники:

  • колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант;
  • ексначальник військ зв’язку ЗСУ, генерал-майор;
  • ексначальник Управління розвитку автоматизації Генерального штабу ЗСУ, полковник;
  • директор приватного товариства – головний виконавець контракту.

Дії зловмисників кваліфікували за ч. 5 ст. 191 ККУ – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, працівники ДБР у січні направили до суду 610 обвинувальних актів щодо корупційних злочинів депутатів, митників, правоохоронців та інших посадовців. Збитки державі становлять 360,7 млн гривень. З них відшкодовано вже 5,5 млн гривень, а на майно фігурантів розслідувань накладено арешт на суму майже 70 млн гривень.

викриття схеми, державний бюджет, ЗСУ, підозра, привласнення

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.