Одеський монополіст харчування за місяць набрав підрядів на 276 мільйонів без конкуренції
Компанія “Фабрика смаку” наприкінці 2024 року стала єдиним учасником у 37 закупівлях послуг з харчування для одеських лікарень та навчальних закладів. З фірмою, яка раніше розігрувала тендери зі своїми ж працівниками, одеські чиновники планують укласти угод на 276 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію системи Prozorro.
Більшість закупівель комунальні установи та підприємства проводили у форматі відкритих торгів з особливостями – такий тендер може пройти навіть з одним учасником. За грудень-січень лише на одній закупівлі кейтерингових послуг у “Фабрики смаку” був конкурент, однак його пропозицію відхилили через аномально низьку вартість.
Комунальна установа “Одеська обласна база спеціального медичного постачання” виділила майже 97 млн грн на організацію кейтерингових послуг. Ця закупівля стала найбільшою для “Фабрики смаку” наприкінці 2024 року. У разі підписання договору підрядник буде забезпечувати чотирьохразове харчування для пацієнтів медцентру психічного здоров’я.
Ще на 22 та 25 мільйонів база медпостачання планує укласти угоди на харчування в протипухлинному центрі та дитячій клінічній лікарні.
Серед інших установ, які віддали підряди “Фабриці смаку” чи планують це зробити, міські лікарні №1, №5, №8, №10, №11 та дитяча лікарня №3. Також, ймовірно, їй довірять організацію харчування в кількох одеських пологових будинках, ліцеях та дитбудинку.
Лише на угодах з постачання окремих продуктів “Фабрика смаку” поступається іншій відомій одеській компанії ТОВ “Проект Інвест ХХІ”. В одному з кримінальних проваджень йдеться про можливу велику змову цих компаній з місцевою владою Одеси та медичними закладами. Однак розпочате напередодні повномасштабного вторгнення провадження закрили через закінчення строку досудового розслідування.
Компанію “Фабрика смаку” заснували у 2015 році, коли в Одесі почали замовляти готові страви для пацієнтів. Незабаром місцеві медичні установи стали практикувати так звані рамкові угоди, коли трьох постачальників обирають відразу на чотири роки.
Nikcenter з’ясував, що на таких закупівлях “Фабрика” регулярно конкурувала з підприємствами, якими керували її ж працівники. Про повʼязаність компаній, що нібито конкурують на ринку послуг з харчування в Одесі, свідчили і метадані їхніх документів у рамковій закупівлі. Детальніше про ці змови читайте у матеріалі “Фабрика змови”.
закупівлі, лікарні, Одеса, харчування
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою