ВР не підтримала скандальний законопроєкт щодо покарання за злив інформації з реєстрів
Верховна Рада не підтримала і відправила на повторне друге читання законопроєкт щодо посилення кримінальної відповідальності за розповсюдження інформації з електронних реєстрів. Проти закону виступали медійники і закликали нардепів не ухвалювати законопроєкт у нинішній редакції через загрози для свободи слова.
Про це повідомив нардеп від фракції Голос, голова комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, передає Nikcenter.
За документ проголосували 213 парламентарів, тоді як для ухвалення він мав набрати мінімум 226 голосів. За відправлення документа на повторне голосування — 229.
«№ 10242 з ризиками для свободи слова підтримали лише 213 депутатів, тобто провалили. Тепер є час на консультації щодо захисту інформації в реєстрах. Що і пропонувалося», — пише він.
Напередодні Український Медіарух, медійні та правозахисні організації закликали Раду відмовитися від ухвалення документа у його поточній редакції. Медійники застерігали, що під виглядом боротьби зі «зловживанням даними» може створюватися механізм для утисків журналістів. Це, на їхню думку, сильно вплине на свободу слова, адже закон може використовуватися для переслідування тих, хто розслідує корупцію чи зловживання владою.
Законопроєкт № 10242 передбачає зміни до Кримінального кодексу, зокрема посилення покарання за розголошення інформації з державних реєстрів у період війни. Згідно з документом, порушникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. При цьому норми про звільнення від відповідальності для викривачів корупції не передбачаються.
Нагадаємо, журналісти Nikcenter з’ясували деталі гучної корупційної справи через схему ухилення від мобілізації з 33-річним анестезіологом обласної клінічної лікарні в Одесі. Він нібито допомагав чоловікам отримати документи про фіктивні хвороби та інвалідність у МСЕК. Виявилося, що цей лікар оформив інвалідність і собі, а також протягом трьох місяців цього року обзавівся трьома автівками преміум-класу. Поки що анестезіолог – єдиний, хто отримав підозру. Також журналісти знайшли вартісне майно, яке під час великої війни придбали родини очільників відділень Одеської обласної клінічної лікарні. Деталі у матеріалі “Хвороби” в обмін на статки: як в одеських лікарнях заробляли на ухиленні від мобілізації?
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою