У Миколаєві викрили зловмисників на продажі гуманітарної допомоги на 600 тисяч гривень

Миколаївські правоохоронці затримали групу зловмисників, які продавали продукти харчування, призначені для видачі жителям обласного центру. П’ятеро осіб збували продукцію на місцевих ринках, зриваючи маркування з позначками «не для продажу» та «гуманітарна допомога».

Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції у Миколаївській області, передає Nikcenter.

За матеріалами слідства, четверо благодійників та підприємець організували схему незаконного продажу гуманітарної допомоги, які були призначені для певних категорій миколаївців. Загалом фігуранти продали товарів на суму 600 тисяч гривень.

Зловмисники, отримавши благодійну допомогу з продуктами харчування, у складських приміщеннях розпаковували картонні коробки, діставали найбільш дорогі харчові вироби, зривали маркування з позначками «не для продажу» та «гуманітарна допомога», перепаковували у тару без маркування, після чого збували на території одного з ринків Миколаєва як оптовими партіями, так і в роздріб за цінами, нижче ринкових”, – йдеться в повідомленні.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у ділків понад 78 тис. доларів , близько 13 тис. євро та майже 1,5 мільйона гривень. А також автомобілі, техніку, банківські картки, документи та 4,5 тисячі порожніх коробок.

Також поліцейські знайшли понад 3,5 тисячі продуктових наборів, 15 тисяч порожніх упаковок без етикеток, борошно, пачки вівсянки, понад тисячу пляшок олії, цукор, тисячі кілограмів солі та десятки тисяч банок консервів.

Правоохоронці затримали фігурантів під час розвантаження чергової партії гуманітарної допомоги. Їм повідомлено про підозру у незаконному використанні гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку за ст. 208 Кримінального кодексу України.

Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави: підприємцю — у розмірі 6 млн гривень, одному з волонтерів — 3 млн гривень, іншим підозрюваним — по 1,2 млн гривень.

Підозрюваним загрожує позбавлення волі на строк до 7 років із конфіскацією майна.

Раніше Nikcenter писав про зловживання на автівках для ЗСУ у матеріалі “Авто не для ЗСУ: як на Миколаївщині заробляють на «гуманітарних» машинах”. Зокрема, за даними Міноборони, лише протягом березня-липня 2024 року до армії не надійшло більше 400 авто. Журналісти Nikcenter розібралися скільки проваджень, повʼязаних із заволодінням гуманітарною допомогою з метою прибутку зʼявилося на півдні за час повномасштабної війни, та наскільки суворо карають порушників, що заробляють на війні.

гуманітарна допомога, підозра, підприємці, правоохоронці

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER