На Миколаївщині з початку великої війни зареєстрували 27 кримінальних проваджень через незаконне використання «гуманітарки»
У Миколаївській області з початку 2022-го по липень 2024 року зареєстрували 27 кримінальних проваджень щодо незаконного використання гуманітарної допомоги та благодійних пожертв з метою отримання прибутку. Серед них – справи, відкриті через заволодіння автівками, призначеними для Збройних сил і ввезеними в Україну без сплати митних платежів.
Про це йдеться в статті Nikcenter Авто не для ЗСУ: як на Миколаївщині заробляють на «гуманітарних» машинах.
Кримінальні провадження, відкриті у Миколаївській області, крім іншого, стосуються незаконного використання автомобілів, завезених в Україну нібито для потреб військових, під виглядом гуманітарної допомоги. Зокрема, Nikcenter зʼясував, що схему заробітку у перші місяці великої війни організували тодішній в.о. керівника Миколаївської міської організації Товариства Червоного Хреста України та волонтер, який співпрацював з організацією.
Як йдеться в матеріалах справи, у період з квітня по травень 2022-го один із учасників схеми отримав у якості гуманітарної допомоги автомобіль швидкої допомоги Renault Trafic, зареєстрований у Польщі. Автівку провезли через кордон України без розмитнення і мали намір використовувати в особистих цілях, попри її призначення.
За даними поліції, автомобіль перереєстрували на іншу особу та присвоїли йому державний номерний знак. На момент ввезення транспортного засобу в Україну, його середня вартість сягала більш ніж пів мільйона гривень. Розгляд справи у Центральному районному суді Миколаєва триває і досі. В останніх ухвалах, винесених судом у серпні цього року, суд надав дозвіл на затримання зловмисників.
Як повідомили журналісту в Миколаївській обласній організації Товариства Червоного Хреста, обидва фігуранти справи наразі переховуються від слідства і перебувають у Польщі. Натомість автівка, ввезена ними в Україну, досі перебуває на штрафмайданчику.
Як повідомили журналістам в Офісі Генпрокурора, загалом в Україні з початку 2022 року відкрили 783 кримінальні провадження, що стосуються незаконного використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги. Найбільше таких справ – 458 – було відкрито протягом першого року великої війни.
Серед південних регіонів найбільше порушень виявили на Одещині, де відкрито 31 провадження. На Херсонщині правоохоронці встановили ще 8 таких зловживань.
Більше про те, як порушники заробили на автомобілях, які призначалися для потреб Сил оборони, читайте в матеріалі Nikcenter Авто не для ЗСУ: як на Миколаївщині заробляють на «гуманітарних» машинах.
автомобілі, гуманітарна допомога, ЗСУ, кримінальне провадження
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою