Мільярд гривень на відбудову соціальних закладів Миколаївщини роздали без конкурсу десятьом компаніям

 

Десять будівельних компаній отримали на мільярд гривень контрактів з відбудови зруйнованих соціальних закладів у Миколаївській області. Серед тендерних щасливчиків – фігуранти гучних скандалів, тендерних змов та кримінальних проваджень.

Закупівлі проаналізував Nikcenter у матеріалі «Відбудова на мільярд: гра на підвищення».

Загалом від початку 2023 і до серпня 2024 року у Миколаївській області через систему Prozorro провели 143 закупівлі з будівництва та капітального ремонту закладів соціальної сфери. Загальна вартість підписаних угод складає 1 млрд 580 млн грн. Більше половини цієї суми розділили між собою чотири компанії.

Першою за загальною вартістю отриманих підрядів з відбудови стала компанія «Південьбуд Миколаїв ЛТД». Фірма отримала таких закупівель на 408 млн грн. «Південьбуд Миколаїв ЛТД» не раз фігурувала у журналістських розслідуваннях через звʼязки компанії із місцевими посадовцями. Крім того, триває кримінальне провадження щодо заволодіння бюджетними коштами працівниками компанії на підрядах Миколаївської ОВА.

На другому місці – будівельна компанія «Житлопромбуд-8» (194 млн грн). Нагадаємо, Антимонопольний комітет ще у 2019 році оштрафував компанію Стерпула за змову на тендері, але «Житлопромбуд-8» досі оскаржує це рішення у судах.

Будівельна компанія «Інтербуд» отримала контрактів з відбудови на 135 мільйонів. Цей підрядник також має штраф від Антимонопольного комітету за змову на тендерах.

Четверте місце серед підрядників відбудови посів скандально відомий «Антарес-БУД». Компанія неодноразово спливала у гучних скандалах через бюджетні довгобуди. А наразі – фігурує ще й у кримінальному провадженні щодо розкрадання бюджетних коштів на капремонті школи у Лупаревому.

Хоча всі будівельні тендери проводилися за процедурою відкритих торгів з особливостями, у 75% закупівель переможця обирали з одного учасника. Ставлення до конкуренції задає найбільший замовник відбудови – департамент містобудування, архітектури та капбудівництва Миколаївської ОВА. Із 28 проведених за півтора роки тендерів департаменту лише у трьох брали участь більше одного учасника.

Докладніше про те, як на Миколаївщині проходить відбудова соціальних обʼєктів, йдеться у статті Nikcenter «Будівельні підряди на 1,5 мільярда на Миколаївщині не встигають виконувати, але вартість зростає».

відбудова, закупівля, реконструкція, ремонтні роботи, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER