Російська армія використовує виготовлені в Україні супутникові системи – розслідування
В Ужгороді на заводі американської компанії Jabil Circuit виготовляють системи супутникового інтернет-зв’язку Gilat SkyEdge. Продукцію продають компанії з Ізраїлю Gilat Satellite Networks. Як з’ясувалося, супутникові системи можуть працювати на російську армію.
Про це йдеться в розслідуванні «Слідство.інфо», передає Nikcenter.
В руках журналістів опинилися митні дані за минулий рік, відповідно до яких в Росію завезли 22 тисячі систем супутникового зв’язку на суму 5 мільйонів доларів. Обсяги завезеної техніки з 2022 року зросли в шість разів.
Комплект супутникового звʼязку — «тарілка» і передавач системи SkyEdge можна часто побачити у звітах росіян, які передають техніку на фронт в зону так званої “СВО”. Системи від компанії Gilat масово продають дилери по всій Росії, вказуючи в примітках, що техніка підходить для використання у військових цілях.
Росіяни віддають перевагу не популярним Starlink, а системам супутникового зв’язку Gilat, оскільки вони більш інтегровані з російськими угрупуваннями супутників.
«Якщо у них є свої супутники, немає сенсу платити за використання чиїхось інших угруповань. На відміну від Starlink, трафік у російських мережах складно відстежити ззовні. Відповідно для росіян використання своїх систем банально безпечніше», – розповів експерт з питань військового зв’язку Сергій Бесрестнов.
З початку 2000-х років Gilat Satellite Networks брала участь в розвитку мережі супутникового зв’язку в РФ. Окрім того, компанія є партнером найбільших російських операторів ТОВ «Газпром Космічні Системи» та дочірньої компанії «Ростелекома» РТКОММ.
Компанії, що надають послуги супутникового зв’язку, не потрапляють під американські санкції, оскільки вони забезпечують доступ населення до супутникового зв’язку. Для того, щоб Gilat таки опинилася під санкціями, потрібні вагомі докази використання їхньої продукції у військових цілях.
Варто додати, українські військові фіксують різке збільшення кількості супутникових тарілок ворога вздовж лінії фронту. ЗСУ намагаються знищувати техніку, адже системи супутникового зв’язку є для них пріоритетними цілями.
Після 24 лютого 2022 року компанія Gilat не припинила діяльність в Росії та продовжила імпортувати обладнання через дочірню компанію ТОВ «Гілат Сателлайт Нетворкс (Євразія)». Переважно системи супутникового зв’язку виготовлені в Україні, відправляли у РФ з Ізраїлю та Туреччини.
Повномасштабне вторгнення посприяло збільшенню замовлень на супутникове обладнання. Так, у 2021 році Росія закупила систем на 982 тисячі доларів, а у 2022 та 2023 роках – 840 тисяч та 5 мільйонів доларів.
Нагадаємо, в Україні використовують сотні тисяч відеокамер, що передають інформацію на китайські сервери. Камери виробництва китайських компаній Hikvision та Dahua надзвичайно популярні серед українців. Однак, відеокамери саме цих виробників використовує ворог, щоб спостерігати за роботою Протиповітряних Сил ЗСУ.
війна в Україні, обладнання, повномасштабна війна, розслідування, російські військові, супутникові системи
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою