Підготовка до вторгнення Путіна: чинні посадовці в 2004 році очолювали сепаратистські рухи та намагалися відокремити східні регіони

Сепаратистський з'їзд у Сіверськодонецьку

Підготовка до повномасштабного вторгнення та захоплення України бере свій початок з Помаранчевої революції у 2004 році. На противагу тим, хто підтримував Віктора Ющенка, на Донбасі прихильники Януковича розпочали підготовку до створення “нових республік”.

Про це йдеться в розслідуванні «Схем», передає Nikcenter.

Зокрема, у 2004 році регіонали зібралися на з’їзд в Сіверськодонецьку. Саме під час цього заходу вперше пролунали заклики про створення так званої «Південно-східної української автономної республіки». Одночасно в Луганську та Харкові депутати зібралися на надзвичайні сесії, щоб переобрати владу на місцях від Києва.

В Донецькій облраді взагалі вирішили провести референдум про надання області «статусу республіки в складі федерації». Депутати навіть встигли затвердити примірник бюлетеня. Відверто сепаратистські заходи активно підтримували російські політики та ЗМІ.

Події 2004 року стали своєрідною репетицією окупації Донецька та анексії Криму у 2014 році, а також  повномасштабного вторгнення військ РФ у 2022 році.

Цікаво, що багато політиків, які підтримували сепаратистські ідеї та розкол України, згодом без перешкод обійняли посади в державних органах та судових інстанціях.

Так, керівник секретаріату Конституційного суду Віктор Бесчастний і член Національного олімпійського комітету України Олександр Зац погодили проведення «референдуму щодо надання Донецькій області статусу республіки в складі федерації».

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Владислав Єгупенко входив до складу виконавчого комітету Харківської області, який мав би переобирати владу від Києва. Засвітився під час сепаратистського з’їзду і чинний депутат Київради Олександр Попов. Він виступав у ролі спікера на скандальному зібранні у Сіверськодонецьку. Хоча, зараз свою причетність до створення «молодих республік» Попов категорично заперечує.

Участь у з’їзді взяв і теперішній очільник окупованої частини Херсонської області Володимир Сальдо. На допиті в слідчого чиновник запевняв, що під час зібрання обговорювалися «проблеми територіальних громад» і він особисто не почув жодного виступу, де б закликали до відокремлення регіонів.

За фактами подій у 2004 році було відкрито кримінальне провадження. Проте, жоден з посадовців так і не був притягнутий до відповідальності через відсутність в їхніх діях складу злочину. А всі матеріали зібрані поліцією припадають пилом в архіві.

Оточення Віктора Ющенка вважає, що причиною закриття кримінальної справи стало підписання з Віктором Януковичем Універсалу національної єдності. Завдяки цьому вдалося хоч на деякий час об’єднати Україну навколо єдиного центру.

Нагадаємо, Україна віддала РФ Медведчука в обмін на 215 військовослужбовців. Під час роботи по “справах Медведчука” українські правоохоронці знешкодили не одну агентурну мережу, а також затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації.

з'їзд, посадовець, республіки, сепаратисти

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER