Щоб не крали: пальне для Міноборони маркуватимуть червоним кольором

Маркування пального для ЗСУ

Міністерство оборони боротиметься зі зловживаннями під час закупівлі пального для потреб Збройних Сил України. До бензину та дизпалива додаватимуть кольорові барвники.

Про це повідомили в пресслужбі Міноборони, передає Nikcenter.

За допомогою спеціальних маркувань у міністерстві планують відстежувати та ідентифікувати пальне, що закуповується винятково для ЗСУ. Таким чином суттєво зменшується можливість незаконного продажу пального.

«Крім того, визначений колір унеможливить зловживання на місцях щодо змішувань пального. Якість пального для військової техніки має надважливе значення», – зазначили в Міністерстві оборони.

Планують використовувати два види барвників в залежності від пального. Зокрема, до дизпалива додаватимуть червоний барвник, який неможливо повністю розбавити. Навіть, якщо хтось здійснить таку спробу, дизель може лише отримати менш червоний відтінок. Бензин маркуватимуть зеленим кольором.

Проте, через маркування ціна на пальне не зростатиме. Збройні Сили України отримають марковані бензин та дизельне пальне до кінця місяця.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Податкового кодексу щодо обігу нафти, газового конденсату та розчинників. Таким способом народні депутати пропонують боротися з незаконним обігом пального та неякісним паливом. До того ж законопроєкт передбачає удосконалення системи відстеження руху бензину та дизельного пального.

Варто додати, журналісти Nikcenter провели розслідування та з’ясували, що на АЗС в Миколаєві безслідно «зникли» 200 тонн пального призначеного для потреб Збройних Сил України. Так, у 2022 році 500 тонн бензину та дизпалива розосередили по автозаправках міста, щоб росіяни не могли знищити запаси.

Загалом Військово-морські сили не дорахувалися під час аудиту 204 тонн пального. З них 50 тонн на 1,6 млн грн списали через держпідприємство “Миколаївський бронетанковий завод”, а 17 тонн – з МКП “Миколаївводоканал”. Їх вже повернули військовим за рішенням суду. Однак більшу частину – близько 136 тонн бензину та дизелю десь на 4 млн грн – військові не отримали й досі.

Нагадаємо, військові не дорахувалися близько 200 тонн пального через Миколаївську ОВА. Питання зберігання пального взяла на себе військова адміністрація. Після виявлення військовими недостачі, в ОВА спробували списати зникле пальне через бригади, які захищали Миколаїв.

зловживання, ЗСУ, маркування, міноборони, пальне

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.


Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.