В Одесі суд почав розгляд апеляційної скарги прокурора-зрадника Германа, засудженого до довічного увʼязнення

У пʼятницю, 15 вересня, Одеський апеляційний суд розпочав розгляд апеляційної скарги у справі екскерівника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа, обвинуваченого у вчиненні державної зради під час воєнного стану. Раніше його засудили до довічного увʼязнення з конфіскацією всього майна, натомість захист Германа із вироком не погодився. 

Nikcenter був присутній на судовому засіданні, в ході якого адвокати представили свої доводи щодо нібито незаконного вироку, винесеного колишньому прокурору. 

Як заявив під час засідання адвокат Геннадія Германа Станіслав Клименко, він вважає, що обвинувачення зібрало недостатньо доказів вини обвинуваченого у державній зраді. Серед доводів захисника прозвучали твердження про те, що інформація, яку, за даними слідства, збирав та передавав Герман проросійському блогеру Юрію Подоляці, не мала грифу державної таємниці та не була навіть службовою інформацією. Адвокат вказав на відсутність такого формулювання в обвинувальному акті. 

Як відомо, слідство вважає, що колишній правоохоронець Герман, використовуючи свою посаду, отримував і надсилав ворогу відомості про російських військовослужбовців, які потрапили в полон, дані щодо кількості загиблих військовослужбовців, поліцейських та цивільних осіб, свої особисті спостереження за соціально-побутовою та оперативною обстановкою у Миколаєві: щодо стану мостів, завантаженості основних доріг, настроїв колишніх та діючих співробітників правоохоронних органів. Завдяки Герману ворог отримував паролі для проходження блокпостів та інформацію про роботу ДСНС, зокрема, яка стосувалася ліквідації наслідків ворожих обстрілів. 

Проте, як стверджує захисник Германа, прокуратура не змогла довести факт передачі такої інформації та те, що вона не могла бути розповсюджена. 

«Сторона обвинувачення не провела відповідну експертизу та не надала до суду ані першої інстанції, ані другої висновок, що саме та інформація про паролі на блокпостах, про кількість загиблих осіб, про прізвища, ім’я, по-батькові військовослужбовців РФ, які потрапили в полон, – є державною таємницею. Не доведено, що цей предмет злочину, а саме та інформація, яку передавали, що Герман Геннадій Юрійович не мав права її передавати», – запевнив адвокат. 

Зважаючи на це, захисник обвинуваченого у держзраді колишнього топ-прокурора Миколаївщини заявив, що «така передача інформації, за умови доведення її передачі, є порушенням конвенційного та конституційного права Германа на свободу вираження поглядів».

Геннадій Герман у судовій залі

Водночас, переконані адвокати Германа, суд та сам обвинувачений постійно перебували під тиском громадськості і засобів масової інформації, які нібито викривлено висвітлювали справу зрадника.

Із доводами сторони захисту Германа не погодились прокурори, які вважають, що зібраної протягом досудового розслідування доказів достатньо для того, щоб колишнього правоохоронця було засуджено до найвищої міри покарання – довічного увʼязнення. 

«Натомість я вважаю, що вирок суду першої інстанції ухвалений з дотриманням процесуального права і є законно обґрунтованим, а апеляційна скарга сторони захисту є надуманою», – заявив прокурор. 

Зрештою, подальший розгляд апеляційної скарги адвокатів Германа було відкладено на наступне засідання, яке відбудеться 2 жовтня.

Розгляд апеляції у справі Геннадія Германа

Як відомо, Служба безпеки України затримала Геннадія Германа 5 квітня 2022 року. Слідство встановило, що зрадник почав співпрацювати з Росією на початку березня, коли ворог щоденно завдавав ударів по регіону та намагався захопити обласний центр.

Від прокурора, який зачитав обвинувальний акт, стало відомо: у вчиненому Герман не розкаюється та своєї провини не визнає.

Геннадій Герман, колишній керівник Миколаївської окружної прокуратури

Рідні загиблих у Миколаєві військовослужбовців переконані, що саме зрадник наводив удари по казармах, де перебувала велика кількість українських захисників. Із грудня минулого року вони відвідували кожне судове засідання, контролюючи хід справи, аби зрадник отримав максимальне покарання. Так само рідні українських воїнів були присутніми на першому засіданні з розгляду апеляційної скарги, аби проконтролювати справедливість покарання, яке понесе Геннадій Герман.

Рідні військових, які загинули від удару по казармі в Миколаєві

Деталі справи Германа Nikcenter розкрив у матеріалі «Зрадник серед правоохоронців: що відомо про справу миколаївського прокурора, який співпрацював з росіянами».

вирок, зрада, суд


Олеся Баранцевич

Журналістка-розслідувачка МЦЖР. Авторка антикорупційних розслідувань, співавторка розслідувань про воєнні злочини російських окупантів в Україні. Лауреатка Всеукраїнської премії імені Василя Сергієнка.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER