У Миколаєві військове КЕУ купило вугілля за вдвічі вищою ціною, ніж бюджетні установи

 

Миколаївське квартирно-експлуатаційне управління підписало контракт із ТОВ «Транспорт вугілля» на постачання 1045 тонн вугілля загальною вартістю 12,01 млн грн. Закупівля відбувалася без використання електронної системи за процедурою «оборонні закупівлі».

Про це повідомляє Nikсenter з посиланням на повідомлення у системі ProZorro.

Ціна вугілля марки ДГ (13-100) для військових склала 11,49 тис. грн за тонну з ПДВ.

Nikсenter проаналізував закупівлі вугілля протягом липня-серпня цього року за допомогою платформи bi.prozorro. Виявилося, що бюджетні установи Миколаївщини та сусідніх регіонів купували вугілля цієї марки на тендерах на третину, а часом й удвічі дешевше, ніж військові комунальники.

Зазначимо, що вугілля марки ДГ 13-100 вважається універсальним. Воно широко використовується для опалення побутових та комерційних приміщень твердопаливними котлами.

Управління освіти Веселинівської селищної ради на Миколаївщині 8 серпня придбало вугілля ДГ (13-100) за ціною 4,8 тис. грн з ПДВ за тонну  у ТОВ «Торгова компанія «Миколаївоблпаливо». Управління освіти Саф’янівської сільської ради Ізмаїльського району на Одещині у червні купило 800 тонн вугілля за ціною 7,8 тис. грн за тонну з ПДВ. Торги виграло ПП «Нафтоагросервіс».  

З тим же підприємством підписала контракт Снігурівська виправна колонія № 5. Тут торги не проводили, але за процедурою запиту цінових пропозицій за контракт боролися 5 компаній. Колонія отримає вугілля по 7,4 тис. грн за тонну з ПДВ.

Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради підписав договір із ТОВ “СТАРТ ЛІДЕР” на постачання 380 тонн вугілля ДГ (13-100) за ціною 8,6 тис. грн/т.

Відділ освіти Тишківської сільської ради Кіровоградської області у вже згадуваного «Нафтоагросервісу» купив вугілля по 6,1 тис. грн/т. До того освітяни відхилили ще дешевшу пропозицію.

Найбільшим покупцем вугілля марки ДГ (13-100) у серпні була Укрзалізниця. Філія «Пасажирська компанія «Акціонерного товариства «Укрзалізниця» лише одним лотом придбала 5000 тонн цього палива. Під час торгів за участю 10 компаній тендер виграло ТОВ «Союзтехноінвест» із ціною 9,6 тис. грн/т.

Однак у квартирно-експлуатаційному відділі міста Черкаси також без тендеру,придбали партію такого палива ще дорожче, ніж миколаївські колеги, по 12,9 тис. грн/т. Ще більш дорого, по 13,2 тис. грн, обійшлася тонна вугілля виконкому Миколаївської сільської ради на Дніпропетровщині.

Як відомо, регіональні квартирно-експлуатаційні управління опікуються створенням належних умов розквартирування військ, функціонуванням об’єктів спеціального призначення, забезпеченням житлових, соціально-культурних, побутових умов для військовослужбовців та військових частин. 

Постачальник Миколаївського КЕУ, ТОВ «Транспорт вугілля», був зареєстрований два роки тому у Миколаєві. Його директором та єдиним власником є Андріан Вовченко. За цей час фірма виграла державних тендерів на 8,4 млн грн переважно на постачання піску, щебеню та інших будівельних матеріалів.

Одночасно Андріан Вовченко є власником ще одного постачальника палива та будматеріалів для комунальних підприємств та бюджетних установ – ТОВ «Вугілля-Миколаїв». А у 2014-2019 роках ці контракти отримувало інше підприємство Вовченка, ТОВ «Миколаїв-Вугілля». Зокрема, і угоди з квартирно-експлуатаційним відділом Миколаєва. Раніше видання “Наші гроші” назвали «Миколаїв-Вугілля» серед тих фірм, які постачали Міноборони антрацит з окупованого Донбасу у 2014 році. 

Раніше Nikcenter повідомляв, що фірма Вовченка «ТОВ «Транспорт вугілля» поставила «Миколаївводоканалу» будматеріали – пісок, щебінь та відсів – за цінами, вищими за ринкові. Водночас вартість цих матеріалів була на чверть нижча тих, за якими підприємство купувало їх взимку.

міноборони, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER