Розікрали 88 мільйонів: троє чиновників Державної міграційної служби «заробили» на реконструкції адмінбудівлі

Корупція в ДМС

Колишні посадовці Державної міграційної служби разом з громадянином Росії змогли присвоїти десятки мільйонів гривень. Усім трьом повідомлено підозру в заволодінні бюджетними коштами.

Про це розповіли в пресслужбі НАБУ, передає Nikcenter.

У 2015 році Державній міграційній службі передали будівлю, що розташована в центрі Києва, для розміщення в ній головного офісу. Бізнесмен, який мав контакти з представниками служби та іншими чиновниками, організував схему розкрадання бюджетних коштів.

У свої спільники громадянин Росії залучив керівника господарської частини ДМС та заступника голови служби, які допомогли привласнити кошти, виділені на ремонт будівлі. Зокрема, посадовці сприяли укладенню договорів на проведення ремонту та реконструкції з підприємствами, що належали бізнесмену.

«Злочинна група протягом кількох років заволодівала бюджетними коштами шляхом завищення вартості виконаних робіт, оформлення «порожніх актів» та дублювання робіт. Як наслідок реконструкція будівлі центрального офісу ДМС до теперішнього дня не завершена», – йдеться в повідомленні НАБУ.

Також Державна міграційна служба закупила комп’ютерні комплекси з програмним забезпеченням, які так і залишилися лише «на папері». В результаті бюджет отримав збитків на 88 мільйонів гривень. При цьому чинне керівництво ДМС активно сприяє працівникам НАБУ в розкритті злочину.

Варто додати, нещодавно корупційну схему виявили в управлінні міграційної служби на Харківщині.  Посадовці навмисно створювали перешкоди в отриманні паспортів громадянина України та закордонних паспортів.

Для того, щоб харків’янам було легше і простіше оформляти паспорти, чиновники вимагали хабарі. Щомісяця додатковий заробіток працівників ДМС складав щонайменше 500 тисяч гривень.

Організувала схему хабарів керівниця одного з районних відділів міграційної служби. Для отримання винагороди чиновниця залучила ще п’ятьох підлеглих. Безперешкодне оформлення паспортів вартувало 2 тисячі гривень. Тепер учасникам злочинної групи загрожує до 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, посадовець із Миколаївщини завдав збитків місцевому бюджету на 268 тисяч гривень. Він забезпечив купівлю дизельного генератора для лікарні в Южноукраїнську за завищеними цінами.

Раніше повідомлялося, що до суду передали справу колишнього керівника Національного природного парку «Білобережжя Святослава». Посадовець привласнив зарплату фіктивного працівника.

корупція, кримінал, посадовець, хабар

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER