Польща погрожує заблокувати вступ України до ЄС: що стало причиною

Вступ України до ЄС

Польща готова піти на радикальні кроки у відношенні до України, якщо найближчим часом не вирішиться питання  експорту зерна. Представники польської влади вважають, що умови вступу України до ЄС повинні бути більш жорсткими.

Про це заявив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, передає Nikcenter.

На думку Роберта Телуса, сільське господарство в Польщі не здатне конкурувати з українським. Коли його країна приєднувалася до Європейського Союзу, їй висували досить жорсткі умови. Тому для України повинні бути створені подібні умови.

«Якщо ми не створимо інструменти сьогодні, Польща точно не погодиться на вступ України до Європейського Союзу. Те, що ми зараз робимо, наша тверда позиція, те, що ми зробили 15 квітня (заборона імпорту українського збіжжя), будує можливість вступу України до Європейського Союзу», – заявив польський міністр.

Роберт Телус наголосив, що у випадку нерозроблення ЄС відповідних інструментів Польща може не погодитися на приєднання України до Європейського Союзу.

Своєю чергою Україна має намір звернутися з позовом до Світової організації торгівлі щодо Угорщини, Польщі та Словаччини через відмову зняти заборони на українську сільськогосподарську продукцію.

Українська сторона переконана, що заборона експорту не допоможе фермерам, оскільки жодним чином не вплине на ціни, які мають глобальний характер. Також Україна збирається у відповідь на заборону Польщі заборонити ввезення овочів та фруктів.

«Важливо довести, що ці дії є юридично неправильними. І тому завтра ми почнемо судові процеси», – розповів заступник міністра економіки Тарас Качка.

Водночас Європейська комісія не продовжила дію ембарго на експорт українського зерна. 19 вересня у Нью-Йорку пройде зустріч Володимира Зеленського та Анджея Дуди, під час якої президенти обох країн обговорять експорт зерна.

Варто додати, що з початку повномасштабного вторгнення Польща однією з перших прийшла на допомогу Україні, надаючи не лише озброєння, а й прийнявши мільйони біженців. Сотні тисяч українців вдячні полякам за неоціненну допомогу.

Нагадаємо, Польща ухвалила резолюцію про членство України в НАТО. Сенат Польщі одностайно проголосував за резолюцію, в якій йде мова про прийняття України в члени НАТО за надзвичайною процедурою. Сенатори звернулися до країн Альянсу.

Раніше повідомлялося, що Україна створила альтернативний зерновий коридор у Чорному морі. Щоправда, наразі цей шлях потребує додаткового безпекового захисту.

вступ, експорт в ЄС, заборона, Зернова ініціатива, Польща

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER