З урахуванням військових загроз: експерти розповіли, якою буде нова Каховська ГЕС

В Україні планується будівництво Нової Каховської ГЕС з урахуванням можливих військових загроз, з метою забезпечення її стійкості до потужних ударів та збільшення потужності на 1,5 рази.
Згідно з повідомленням Укргідроенерго, першим етапом проєкту буде будівництво водопідпірних перемичок, на що піде близько 1,5 року.
За словами експерта в галузі гідротехнічного та гідроенергетичного будівництва, доктора технічних наук Юрія Ландау, відновлення роботи водозаборів має велике значення для економіки та українського населення. Тому будівництво водопідпірних перемичок висотою 16-17 метрів, що відокремлюють пошкоджену водозливну греблю, будівлю ГЕС та ґрунтову греблю, дозволить Укргідроенерго підтримувати рівень Каховського водосховища на позначці 12,7 метра. Цей етап будівництва перемичок може зайняти близько 1,5 року.
Наступні етапи передбачають будівництво перемичок для пошкодженої греблі, нової будівлі ГЕС, чия потужність збільшиться в 1,5 рази, а також реконструкцію пошкодженої ґрунтової греблі між будівлею ГЕС та шлюзом. Це дозволить підняти рівень водосховища до проєктного значення – 16 метрів.
Укргідроенерго спільно з фахівцями Укргідропроєкту враховують можливі військові загрози під час будівництва Каховської ГЕС. Деякі частини споруд будуть масивними та споруджені таким чином, щоб витримати сильні удари, а деякі з них навіть розмістять під землею.
Після деокупації будуть вирішуватись питання щодо повного демонтажу чи часткового збереження певних елементів Каховської ГЕС. Ймовірно, буде необхідно здійснити значну кількість нових будівельних робіт.
Раніше генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота заявив, що після вибуху Каховської ГЕС вона зсунулася зі своєї осі, тому з часом буде необхідно здійснити її демонтаж.
“Каховську ГЕС вже не можна відновити. Це очевидно, оскільки станція була пошкоджена в середині, на нижніх рівнях, внаслідок вибухів. Усі машинні зали та агрегати були зруйновані. ГЕС зсунулася зі своєї осі, тому її потрібно буде демонтувати з часом”, – зазначив Ігор Сирота.
Він також підкреслив, що безпосередньо після деокупації першим пріоритетом буде спорудження перемички над верхнім водосховищем, яка з’єднуватиме правий берег з греблею.
Нагадаємо, раніше «Укргідроенерго» повідомляло, що Каховське водосховище буде відновлене.
відновлення інфраструктури, Каховська ГЕС
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою