Окупанти назвали термін, протягом якого хочуть завершити свою «паспортизацію» на Херсонщині

Росіяни планують завершити «паспортизацію» на окупованих територіях, в тому числі і на підконтрольній їм частині Херсонської області до 1 вересня 2023 року.

Про це повідомляє міністерство внутрішніх справ Росії.

У російському «правоохоронному» відомстві також повідомляють про закінчення терміну, протягом якого в мешканців «нових територій» (окупованих українських територій) була можливість написати відмову від російського громадянства. Після цього всіх людей, які мають реєстрацію на окупованих територіях, в тому числі і на Херсонщині, російська влада вважатиме «громадянами РФ».

«Ми їм готові видавати [відмовникам] посвідки на проживання, поки, щоправда, до нас за такими посвідками ще ніхто не звертався, навіть із тих, хто написав заяву, їх незначна кількість», – каже начальник управління з питань міграції МВС Росії Валентина Казакова.

Як розповідають мешканці окупованих територій, чимало людей там намагаються просто мінімізувати контакти з окупантами, щоб не виникало питання про паспорти. Але трапляються випадки, коли не контактувати просто неможливо. Такий випадок трапився в одному з селищ на окупованій частині Херсонщини. На російському блок-пості окупанти порвали український паспорт, який надав для перевірки чоловік, що їхав в лікарню.

За словами мешканців окупованих територій Херсонщини, люди, які не зверталися за російськими паспортами, бояться брати посвідки на проживання, бо вважають, що така посвідка стане свідченням «неблагонадійності» людини і може стати підставою для репресій стосовно неї та членів родини.

До того ж мешканці окупованої частини Херсонщини сподіваються, що території області, розташовані на лівому березі Дніпра, будуть визволені до 1 вересня.

Нагадаємо, окупанти проводять у Генічеському районі прихований перепис населення.

Окупація Херсонщини, паспорт Росії


Ірина Паршина

У журналістиці із 2008 року. У Миколаївському центрі журналістських розслідувань працюю з 2015 року. Працювала у Херсоні як фотограф та фотокореспондент.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER