Деградація екосистеми: в Міндовкілля розповіли про негативні наслідки діяльності окупантів на о. Джарилгач

Окупанти засипали піском переправу та з’єднали острів Джарилгач із материковою частиною Херсонської області в районі Лазурного. Це може призвести до негативних наслідків екосистеми затоки.

Про це розповіли в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, повідомляє Миколаївський центр журналістських розслідувань.

“Джарилгацька затока з островом – це одне з 22 найбільш важливих та унікальних водно-болотних угідь планети, що охороняються Рамсарською конвенцією. Тут мешкають унікальні види дельфінів – білобочка та афаліна.
Перекриття Лазурненської промоїни призведе до замулення та деградації екосистем усієї затоки, порушення процесів міграції риб, якими, зокрема, і живляться водно-болотні птахи. Такі дії окупантів є прямим злочином проти природи”, – йдеться у повідомленні.

Ця конвенція є першою глобальною угодою щодо охорони та збереження природних ресурсів. Поступово мета Конвенції була розширена і в даний час охоплює всі аспекти збереження та збалансованого використання водно-болотних екосистем, цінних для збереження біологічної різноманітності та забезпечення існування людини.

Острів Джарилгач до та після втручання росіян
Острів Джарилгач до та після втручання росіян

Вже не вперше окупанти шкодять природоохоронним об’єктам Херсонської області. У квітні минулого року росіяни з лівого берега Дніпра обстріляли мінами “пелюстками” національний парк “Кам’янська Січ”.

Тоді ж Україна також звернулася до міжнародних природоохоронних конвенцій з вимогою визнати незаконними дії РФ на окупованих природно-заповідних територіях Херсонщини. Зокрема, йшла річ про біосферний заповідник “Асканія-Нова”, де росіяни призначили своїх нелегітимних керівників.

 

екологічна катастрофа, окупація, російська агресія, Херсон


Ірина Паршина

У журналістиці із 2008 року. У Миколаївському центрі журналістських розслідувань працюю з 2015 року. Працювала у Херсоні як фотограф та фотокореспондент.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER