Деградація екосистеми: в Міндовкілля розповіли про негативні наслідки діяльності окупантів на о. Джарилгач
Окупанти засипали піском переправу та з’єднали острів Джарилгач із материковою частиною Херсонської області в районі Лазурного. Це може призвести до негативних наслідків екосистеми затоки.
Про це розповіли в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, повідомляє Миколаївський центр журналістських розслідувань.
“Джарилгацька затока з островом – це одне з 22 найбільш важливих та унікальних водно-болотних угідь планети, що охороняються Рамсарською конвенцією. Тут мешкають унікальні види дельфінів – білобочка та афаліна.
Перекриття Лазурненської промоїни призведе до замулення та деградації екосистем усієї затоки, порушення процесів міграції риб, якими, зокрема, і живляться водно-болотні птахи. Такі дії окупантів є прямим злочином проти природи”, – йдеться у повідомленні.
Ця конвенція є першою глобальною угодою щодо охорони та збереження природних ресурсів. Поступово мета Конвенції була розширена і в даний час охоплює всі аспекти збереження та збалансованого використання водно-болотних екосистем, цінних для збереження біологічної різноманітності та забезпечення існування людини.
Вже не вперше окупанти шкодять природоохоронним об’єктам Херсонської області. У квітні минулого року росіяни з лівого берега Дніпра обстріляли мінами “пелюстками” національний парк “Кам’янська Січ”.
Тоді ж Україна також звернулася до міжнародних природоохоронних конвенцій з вимогою визнати незаконними дії РФ на окупованих природно-заповідних територіях Херсонщини. Зокрема, йшла річ про біосферний заповідник “Асканія-Нова”, де росіяни призначили своїх нелегітимних керівників.
екологічна катастрофа, окупація, російська агресія, Херсон
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою