Херсонський волонтер зробив сайт, де за донат на ЗСУ можна замовити підпис на фугасі, який робить росіян «хорошими»

В мережі з’явився сайт «hello2ivan.com», де можна підтримати українських військових, а у вигляді подяки за це вони зроблять на фугасі, які скидають з дронів на ворожі позиції, напис на замовлення благодійника.

Сайт «hello2ivan.com» – спільний проєкт відділення аеророзвідки 45-го окремого стрілецького батальйону ЗСУ і херсонського волонтера, який попросив поки що не називати його, бо життя в прифронтовому місті пов’язане з чималими ризиками, тому доводиться бути дуже обережним.

За словам херсонця, ідея виникла під час його спілкування з друзями, які служать в ЗСУ. Намір підтримали столичні друзі, які посприяли наданню для сайту необхідних серверних потужностей і хостінгового простору. Крім того, сайт має надійний захист від ворожих дій.

«Під час спілкування з військовими ми дійшли до висновку, що люди, які допомагають нашим збройним силам, повинні мати певну мотивацію у вигляді своєї опосередкованої участі в бойових діях. Неможна не враховувати й того, що чимало українців втратили на війні рідних та друзів, і хотіли б надіслати ворогу свої персональні «привіти». Ми допомагаємо це зробити», – каже розробник сайту.

Він розповів, що «привіт» ворогу – це невеликий фугас вагою 300 грамів, до якого прикручуються контактний підривник і хвостик-стабілізатор. Доставляються такі заряди за допомогою дронів Mavic 3 (по 2 шт.) або Кожан (по 14-16 шт.).

«Точність скидання висока. При попаданні в окоп можна серйозно «модифікувати» або зробити «хорошими» кількох росіян у радіусі до п’яти метрів. Кожний фугас з підписом від наших користувачів фотографується для галереї сайту, щоб кожен, хто допомагає армії, бачив свій внесок в перемогу», – каже волонтер.

Він також зазначив, що створення і супроводження сайту «hello2ivan.com» – це певним чином і його особиста участь в бойових діях, бо бути на фронті безпосередньо він не може через стан здоров’я. Тому б’ється з ворогом, допомагаючи ЗСУ таким чином.

Донати, які робляться на сайті, надходять на офіційний рахунок ГО «Центр допомоги армії, ветеранам та їх родинам». Гроші витрачаються на підтримку відділення аеророзвідки 45-го окремого стрілецького батальйону ЗСУ, який зараз перебуває на Донбасі. Займається відділення тактичною повітряною розвідкою, корегуванням артилерійського вогню і безпосереднім знищенням ворогів шляхом бомбардування їх позицій. Тому у підрозділу є постійна потреба в дронах, запчастинах та комплектуючих, а також в пальному і в техобслуговуванні автомобілів, на яких пересуваються військові.

За допомогою сайту, який запрацював кілька днів тому, українських військових підтримали вже майже 300 людей. Від їх імені на ворожі позиції доставлено близько 80 кілограмів вибухівки, яка зробила частково або повністю «хорошими» близько 800 російських військових.

Нагадаємо, окупаційний «губернатор» Херсонщини Володимир Сальдо став рупором російської пропаганди.


Ірина Паршина

У журналістиці із 2008 року. У Миколаївському центрі журналістських розслідувань працюю з 2015 року. Працювала у Херсоні як фотограф та фотокореспондент.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.


Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.