Міжнародний трибунал для російських злочинців можуть створити до літа 2023 – Білий дім

Міжнародний трибунал, в рамках якого притягнуть до відповідальності винних за злочини в Росії, може розпочати роботу за декілька місяців.

Про це повідомила заступниця державного секретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд, передає Центр журналістських розслідувань.

Наразі країни G7 спільно з Україною працюють над створенням дієвого механізму для трибуналу, який би дозволив понести військовим злочинцям заслужене покарання.

«Я хотіла би, щоб ми дійшли висновку до річниці – приблизно в лютому, але це може зайняти ще кілька місяців. Але до літа я б хотіла, щоб цей механізм з’явився», – наголосила Нуланд.

Варто додати, що в ЄС можуть створити спеціальну прокуратуру для розслідування воєнних злочинів Росії. В структурі працюватимуть українські та міжнародні прокурори. Поки що створення нового міжнародного інституту знаходиться на стадії обговорення.

Нагадаємо, Європарламент проголосував за створення міжнародного трибуналу з розслідування воєнних злочинів режимів Лукашенка та Путіна. Зроблено перший крок на шляху до притягнення до відповідальності диктаторських режимів Росії та Білорусі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.

Соцмережі

Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.