У мешканців правобережної частини Херсонщини лишився доступ лише до неякісного і дорогого мобільного інтернету

Окупанти вивезли з Херсона дуже важливе обладнання, яке використовувалося для магістрального розподілення кабельного домашнього інтернету мешканцям територій Херсонської області, розташованих на правому березі Дніпра.

Наслідком цього стала повна відсутність в Херсоні кабельного інтернету з 22 жовтня. Надання цієї послуги відновилося 30 жовтня, але – далеко не у всіх провайдерів і в дуже обмеженому обсязі.

Переважній більшості інтернет-користувачів як правобережної, так і лівобережної частини Херсонської області доводиться користуватися мобільним інтернетом від окупантських операторів «+7Телеком» і «Мир телеком».

Але якість мобільного інтернету не витримує ніякої критики: він працює з перебоями і на дуже малій швидкості.

При цьому коштує неякісна послуга від окупантських операторів дуже дорого. Зокрема, «+7Телеком» пропонує в місячному тарифному пакеті вартістю 300 рублів 10 гігабайт інтернету. За 200 рублів можна купити додаткові 50 гігабайт трафіку.

До того ж на окупованих територіях застосовується дискримінаційний курс рубля до гривні: 1:1,25. А, купуючи скретч-картки для поповнення рахунку, людина ще й переплачує, бо у вартість входить встановлена продавцем націнка – 10-20% .

Варто зазначити, що сумнівні херсонські оператори надають послугу, яка навіть в Росії давно відійшла в минуле. В РФ оператори мобільного зв’язку вже давно надають користувачам безлімітний доступ до мобільного інтернету.

Але херсонці вимушені користуватися цією дорогою і неякісною послугою, бо альтернативи їй немає. Зараз в окупованому місті – величезний попит на SIMкарти і карти поповнення окупантських мобільних операторів. Люди змушені витрачати чималі гроші, щоб бути на зв’язку з рідними та близькими, а також мати можливість бодай якось працювати, якщо робота залежить від доступу в інтернет.

Щодо кабельного інтернету, то 30 жовтня стало відомо про часткове поновлення роботи херсонського інтернет-провайдера SkyNet, який першим в місті підключився до кримського магістрального провайдера Міранда, пов’язаного з Ростелекомом. Але швидкість цього інтернету дуже мала, бо окупанти вивезли важливе обладнання для розподілення сигналу. Також провайдер оголосив, що призупиняє підключення нових абонентів за винятком юридичних осіб.     

Нагадаємо, 29 жовтня в Херсоні повністю зникали мобільний зв’язок і інтернет.    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.

Соцмережі

Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.