Дві екоактивистки кинули банку томатного супу в картину Ван-Гога: щоб зупинили видобуток нафти

Активістки групи Just Stop Oil провели черговий  протест: кинули банку томатного супу на одну з найвідоміших картин у світі, «Соняшники» Вінсента Ван Гога 1888 року. Робота виставлена ​​в Національній галереї в Лондоні. Представник галереї каже, що на рамі є незначні пошкодження, але сама картина неушкоджена, пише The Art Newspaper.

«Близько 11 ранку двоє людей увійшли до кімнати 43 Національної галереї. Здавалося, пара приклеїлася до стіни, що прилягає до картини Ван Гога «Соняшники». Вони також кинули на картину речовину червоного кольору, схожу на томатний суп», – заявив прессекретар галереї.

Наразі обох активісток арештували.

Just Stop Oil опублікувала заяву, в якій говориться, що група «вимагає від уряду Великої Британії зупинити всі нові нафтогазові проєкти». У заяві додають: «Сьогоднішня акція відбувається після двох тижнів тривалого громадянського опору прихильників Just Stop Oil. Акт стався у відповідь на бездіяльність уряду щодо кризи вартості життя та кліматичної кризи».

У пресі нагадують, що цього року активісти Just Stop Oil зробили справжній тур по відомим музеям Великобританії та Ватикану. Напади відбувалися на картини у Національній галереї, художній галереї Келвінгроув, Королівській академії мистецтв тощо.

Just Stop Oil фінансується Climate Emergency Fund, організацією в Лос-Анджелесі, створеною трьома мільйонерами в 2019 році для підтримки екологічних активностей.

Нагадаємо, у захопленому окупантами Херсоні місцеві мешканці виходили на протести, ризикуючи життям.


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER