США готові допомагати економіці України на $1,5 млрд щомісяця, стільки ж очікують від ЄС – ЗМІ

Сполучені Штати висловили готовність підтримувати фінансову систему України щомісячною допомогою у розмірі 1,5 мільярда доларів під час повномасштабної війни проти Росії, і підштовхують своїх європейських союзників до виділення аналогічних сум, повідомило агентство Bloomberg.

За словами співрозмовників видання, адміністрація президента США Джо Байдена провела переговори з чиновниками ЄС, зокрема останніми днями, де наполягала на тому, щоб Європа зробила більше. Раніше і союзники блоку, і деякі європейські дипломати критикували його через вкрай повільні темпи прийняття рішень щодо підтримки Києва.

Нинішні дискусії між США та ЄС стосуються створення більш регулярного механізму для підтримки економіки України через те, що війна входить у затяжну фазу. Американська сторона вказувала, що у Конгресі надалі зростатимуть вимоги більш рівномірного розподілу підтримки Києва серед союзників.

Очікується, що лідери ЄС обговорять фінансові вимоги України на неформальному саміті у Празі, що відбудеться наприкінці наступного тижня. Дипломатам, які відповідають за підготовку до зустрічі, повідомили, що очікувані обсяги фінансування з боку європейських країн становитимуть 1,5 мільярда доларів щомісяця – як і у випадку США.

За оцінками Міжнародного валютного фонду, Україні потрібно близько п'яти мільярдів доларів щомісяця для надання базових послуг населенню та підтримці економіки.

Нагадаємо, що палата представників США у п'ятницю, 30 вересня, схвалила законопроект про тимчасове державне фінансування, в якому передбачено надання Україні фінансової допомоги у розмірі 12,3 мільярда доларів.

Нагадаємо, 15 вересня Європарламент погодив виділення Україні 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER