Росія та Іран подвоїли економічну та військову співпрацю

Росія і Іран розширили своє стратегічне партнерство після того, як РФ вторглася в Україну в лютому цього року.

Про це йдеться у новій доповіді Інституту вивчення війни (ISW).

«Москва і Тегеран давно співпрацюють, коли їхні інтереси збігаються, особливо в протистоянні США на Близькому Сході, але останнім часом фіксується зміцнення їхнього партнерства та поглиблення відносин, у яких Росія більше не є домінуючою стороною», – йдеться у документі.

Економічна співпраця

Росія та Іран працюють над розширенням двосторонньої торгівлі та використанням недоларових валют. Зокрема, збільшенням  використання електронної платіжної системи «Мир» замість сервісу фінансових транзакцій SWIFT, доступ до якого російським банкам закрили західні санкції.

«Розширення двосторонньої торгівлі без долара США є давніми цілями Росії та Ірану. І, схоже, Москва, докладає зусиль для її якнайшвидшої реалізації у відповідь на зростаючу глобальну ізоляцію та міжнародні санкції», – підкреслюють аналітики.

Іран також прагне до більшої економічної взаємодії з Білоруссю у межах Союзної держави. Угоди між Іраном і Білоруссю підкреслюють готовність Тегерана підтримувати Мінськ, попри міжнародні санкції, вважають автори.

Військове співробітництво

Протягом останніх місяців Росія та Іран також посилили військову співпрацю щодо України, Сирії та Венесуели.

Іран надає Росії бойові безпілотники для війни проти України, зокрема, ударні дрони Shahed-129 і Shahed-191. За даними ЗМІ, Кремль вже отримав 46 таких безпілотників, а загалом Тегеран може надати 300.

Агентство Reuters пише, що російські військові тренуються в Ірані вправлятися із цими безпілотниками.

Нагадаємо, Росія отримала 24 мільярди доларів від продажу енергоресурсів Китаю та Індії за три місяці від початку повномасштабної війни в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.

Соцмережі

Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.