Після розслідування Центру про “безкоштовне” лікування інсульту управління охорони здоров’я зробило директору лікарні №1 у Миколаєві “останнє попередження”
Начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міськради Ірина Шамрай заявила, що директорка комунальної лікарні №1 Марія Грачова отримала “останнє попередження” через використання в “інсультному” відділенні препаратів із недоведеною ефективністю.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.
Журналісти Центру з’ясували, що два тижні лікування інсульту, яке повністю фінансується з бюджету, коштує пацієнтам миколаївських медзакладів від 10 до 20 тис. грн. Зокрема, через те, що за вказівкою лікарів хворі купують ліки, які лікарня має видавати безкоштовно. Також у комунальних медзакладах пацієнтам призначають дороговартісні та малоефективні препарати. У деяких випадках такі ліки можуть навіть нашкодити здоров’ю хворого.
У коментарі Центру Ірина Шамрай уточнила, що через використання медикаментів із недоведеною ефективністю було звільнено попереднього завідувача “інсультного” відділення міськлікарні №1.
“Препарати, що призначались та які згадує Центр журналістських розслідувань, зокрема ноотропи, справді не входять до жодного протоколу надання меддопомоги. Я регулярно проводжу роз’яснення з цього приводу”, – заявила Шамрай.
Очевидно, зміна менеджменту відділення не вплинула на ситуацію. Після публікації Центру в міському управлінні охорони здоров’я попередили директора міської лікарні №1 про недопущення використання таких препаратів.
“Сьогодні востаннє було попереджено керівника закладу про неприпустимість призначення препаратів, що не входять до протоколів лікування”, – повідомила Ірина Шамрай.
За її словами, управління контролюватиме якість медичного обслуговування.
“Контролем якості медобслуговування займеться не тільки міськздоров’я, а й відповідний департамент у Міністерстві охорони здоров’я, також будуть перевірки Нацслужби здоров’я”, – заявила Ірина Шамрай.
Нагадаємо, торік 8 із 14 миколаївських лікарень прозвітувала перед Нацслужбою здоров’я, що їхні пацієнти забезпечені ліками, медичними виробами і не купують їх власним коштом. Серед них – і міська лікарня №1.
Також Центр з’ясував, що директорка миколаївської лікарні №1 Марія Грачова за три роки на керівній посаді отримала від компаній, що виготовляють і продають медпрепарати, понад півмільйона гривень доходу. Деякі з цих фармкомпаній фігурують у судових справах про завищення цін на ліки.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою