10.01.2023
15:21

На Харківщині затримали інженера, який допомагав росіянам вивозити зерно

СБУ затримала ще одного спільника ворога на Харківщині. Він допомагав окупантам вивозити українське зерно в Росію. Зрадником виявився колишній головний інженер «Куп’янського комбінату хлібопродуктів», який під час захоплення частини регіону підтримав російських загарбників.

Про це розповіли в СБУ:

"Щоб підтвердити свою відданість країні-агресору, він силоміць відібрав у головбуха продовольчого підприємства відомчі печатки, штампи, статутні документи та особові справи працівників. Потім передав їх представникам місцевої окупаційної адміністрації. За це його призначили очільником створеного рашистами «государственного предприятия «Продовольственные ресурсы» у Куп’янську".

На цій «посаді» він виконував завдання кремля щодо примусового вивезення українського зерна з території регіону до рф.

В СБУ кажуть, що для цього він уклав «договір» з іншим окупаційним органом – «Купянская железная дорога», який постачав йому вагони для транспортування пшениці.

"Встановлено, що оптові партії викраденого зерна мали відвантажувати на зернові термінали однієї з російських компаній у Ростові-на-Дону. Втім, реалізації злочинного плану завадили Сили оборони, які звільнили Куп’янськ і тим самим заблокували «поставку». Після деокупації українського міста зловмисник намагався переховуватися від правосуддя, але співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали", - кажуть правоохоронці.

Зрадникові повідомили про підозру, суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, кіберспеціалістам вдалося припинити роботу пропагандистської «фабрики тролів», яка підтримувала російську агресію та виправдовувала воєнні злочини окупантів.

У центрі уваги