05.01.2023
15:14

Без хабарів не пропускали навіть генератори: на Одеській митниці викрили масштабну корупційну схему

Державне бюро розслідувань викрило масштабну схему поборів на Одеській митниці. Кажуть, що тут без хабарів не пропускали в Україну навіть генератори.

Про це кажуть у пресслужбі ДБР:

"За оперативними даними, митники брали гроші з усіх, хто перевозив товари через кордон. Це підтверджують й обшуки адмінбудівлі митного поста. Працівники ДБР виявили схованки грошей співробітників митниці. Інспектори лише за декілька годин зміни встигли «заробити» понад 65 тисяч гривень".

Гроші  ховали під плінтусами, у комп'ютерній техніці, обігрівачах, макулатурі та навіть у туалеті.

"Під час спецоперації було затримано інспектора Одеської митниці, який вимагав з імпортера «плату» за безперешкодний ввіз генераторів та електроприладів в Україну", - кажуть правоохоронці.

Розповідають, що митник брав гроші за не створення штучних проблем при митному оформленні генераторів попри те, що нині діють пільгові умови для їх розмитнення. Такі «послуги» він оцінював у 50% від суми офіційних митних платежів.

"Лише за короткий період слідство задокументувало факти отримання посадовцем хабарів на кілька тисяч доларів США. ДБР затримало інспектора «на гарячому» після чергового отримання грошей", - кажуть у Держбюро розслідувань. 

Зараз вирішується питання про повідомлення йому про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди. 

Нагадаємо, правоохоронці затримали на хабарі одеського чиновника. Він за 35 тисяч доларів США пропонував підлеглому уникнути кримінальної відповідальності.

У центрі уваги