26.12.2022
13:05

В енергосистемі України все ще суттєвий дефіцит потужності: в Києві та п'яти регіонах аварійні відключення

Станом на понеділок, 26 грудня, дефіцит потужності в енергосистемі України залишається суттєвим. Через перевищення лімітів споживання введені аварійні відключення у Києві та 5 областях.

Про це повідомляє Укренерго.

"Станом на 26 грудня дефіцит потужності в енергосистемі залишається суттєвим. Також наявні обмеження у системі передачі електроенергії внаслідок значних пошкоджень магістральних мереж масованими атаками росіян. У зв’язку з цим до всіх областей доведені ліміти споживання", - йдеться у повідомленні.

У компанії підкреслили, що через перевищення лімітів споживання введені аварійні відключення у Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Львівській, Київській областях та у м. Києві.

Зазначається, що на об’єктах генерації та електромережах, пошкоджених внаслідок вже дев'яти масованих російських атак, тривають ремонтні роботи. Через масштабність та складність пошкоджень відновлення обладнання та функціонування низки ключових об’єктів вимагає значного часу.

"Укренерго", генерація та оператори систем розподілу роблять все можливе для покращення ситуації з електропостачанням в країні. Водночас ми розуміємо наміри ворога і ризики повторних атак на електромережі та електростанції. Маємо бути готовими до різних ситуацій та подбати про тих, хто цього потребує. Ми готові до будь-яких сценаріїв та за будь-яких умов відновлювати роботу енергосистеми", - наголосили в компанії.

Нагадаємо, в Укренерго пропонують підвищити тарифи на електроенергію. З 1 січня 2023 року український бізнес може відчути суттєве зростання вартості електроенергії, що відіб’ється і на простих українцях.

 

 

 

 

У центрі уваги