01.12.2022
14:10

У монастирі на Закарпатті черниці прославляли "руську землю" та закликали до "пробудження матінки-Русі" - СБУ

У Закарпатській областя правоохоронці навідалися з обшуками до одного з монастирів Московського патріархату. На території релігіозної установи було знайдено пропагандистську та ксенофобську літературу.

Про це повідомляє СБУ.

"Обшуки пройшли на території Свято-Кирило-Мефодіївського жіночого монастиря Мукачівської єпархії УПЦ (МП). СБУ допитала понад 20 осіб, у тому числі з використанням поліграфа", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що співробітники СБУ знайшли на території монастиря російську пропагандистську літературу, а також книжки ксенофобського змісту. У брошурах заперечувалося існування України і наголошувалося на "об'єднанні" РФ, Білорусі та нашої держави.

"Попри заборону у монастирі під час молебнів прославляли російського патріарха Кирила, який "благословляв" російських солдатів убивати українців", - наголосили в спецслужбі.

Крім того, монастир навіть розробив пам'ятку з аргументами, чому саме не можна відмовлятися від згадки московського патріарха. За непокору погрожували "відсторонити від священства".

СБУ також виявила тексти пісень, в яких черниці прославляли "русскую землю" та закликали до "пробудження матушки-Руси".

Усі вилучені матеріали передали на експертизи.

Нагадаємо, правоохоронці знайшли велику кількість антиукраїнських матеріалів під час безпекових заходів на території Почаївської духовної семінарії та Івано-Франківської єпархії УПЦ МП.

У центрі уваги