26.11.2022
08:10

Чому в РФ вирішили частіше проводити обмін полоненими: відповідь аналітиків

Військово-політичне російське командування, ймовірно, вирішило частіше проводити обміни військовополоненими, щоб угамувати хвилю невдоволення в інформаційному просторі.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"Збільшення частоти обмінів військовополоненими, ймовірно, частково покликане зняти невдоволення російських блогерів, які повідомляли про останню серію обмінів щодо нейтрального тону", - йдеться в повідомленні.

Крім того, аналітики вважають, що російське Міністерство оборони збільшило частоту обмінів військовополоненими, щоб пом'якшити невдоволення в інформаційному просторі через попередні невдачі у переговорах щодо повернення російських військовополонених.

В ISW зазначали, що російські та українські джерела повідомили про три обміни полоненими за період із 23 по 25 листопада. Так, 23 листопада обміняли 35 російських полонених на 35 українських полонених, 24 листопада сторони обмінялися 50 військовополоненими, а 25 листопада пройшов обмін у форматі 9 на 9.

В інституті зауважили, що частота обмінів військовополоненими за останні кілька днів сама по собі є переломним моментом, оскільки в останні місяці російське Міністерство оборони було помітно стриманим у проведенні таких обмінів і критикувало явну неповагу до своїх військовополонених.

Нагадаємо, 24 листопада відбувся черговий обмін полоненими між Україною та РФ. Додому повернулися ще 50 українських захисників.

У центрі уваги