23.11.2022
13:28

На Миколаївщині можуть повернути питну воду за декілька тижнів, - Кім про ситуацію в регіоні

Римма Ламазян

Після звільнення правого берега Дніпра, росіяни значно менше стали обстрілювати Миколаївщину. В області продовжується процес відновлення питної води, що триватиме щонайменше декілька тижнів.

Про це повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім під час брифінгу, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, на відновлення водопостачання в обласному центрі піде ще декілька тижнів. Віталій Кім повідомив, що вже вдалося відновити чотири пошкоджені ділянки водопроводу, які були підірвані російськими окупантами.

Наразі йдеться про відновлення точки забору води. Це питання часу. Потрібна електрика та час для того, щоб відновлювати та прокачувати воду", - запевнив Кім.

Як відомо, питна вода в Миколаєві зникла ще навесні 2022 року. Місцеві жителі у кранах мали лише технічну воду з річки Південний Буг. 

Крім цього, Кім розповів, що на деокупованих територіях Миколаївщини бригади ДСНС продовжують розмінування місцевості.

З початку деокупації по Снігурівському напрямку було вилучено більше 950 вибухонебезпечних пристроїв. На зараз продовжується розмінування",- сказав голова ОВА.

Окрім ДСНС, на деокупованих територіях працюють також працівники обленерго, які відновлюють лінії постачання. Наразі на херсонському напрямку з 52 поривів 30 вже відремонтовано та відновлені опори.

Днями, думаю, ми закінчимо нашу ділянку відновлення електрики. По Снігурівському району та херсонському напрямку нам допомагають майже всі області. Вони надіслали додаткові бригади обленерго та ДСНС", - розповів Кім.

Нагадаємо, у звільненій Снігурівці відновили мобільний зв’язок. Україна поступово відновлює інфраструктуру в деокупованих населених пунктах Миколаївщини та Херсонщини. Російські війська, відступаючи з захоплених територій, намагалися розграбувати та знищити все, що могли.

У центрі уваги