16.11.2022
12:31

Парламент Чехії офіційно визнав режим у Росії терористичним

У середу, 16 листопада, Палата депутатів Чехії (нижня палата парламенту) ухвалила резолюцію, в якій російський режим визнано терористичним.

Відповідний документ розміщено на офіційному сайті парламенту Чехії.

Так, "за" резолюцію проголосували 129 зі 156 присутніх депутатів, проти були 14 депутатів від опозиційного руху "Свобода та пряма демократія" (СПД).

Зокрема, в резолюції засуджується напад РФ на Україну, російські удари по об'єктах енергетичної інфраструктури, а також не визнаються результати так званих "референдумів", на підставі яких РФ приєднала до себе окуповані території.

У документі вказано, що дії РФ призводять до "широких обмежень або перебоїв у подачі електроенергії, води або тепла, наражаючи на небезпеку громадянське населення".

При цьому депутати парламенту Чехії підтримали ініціативу створити спеціальний трибунал для судового переслідування за злочини агресії, а також під керівництвом Міжнародного кримінального суду розслідувати та покарати винних у воєнних злочинах та злочинах проти людяності, які скоїла РФ.

Нагадаємо, найбільша депутатська група в Європейському парламенті готова підтримати рішення про визнання Російської Федерації державою-терористом. Депутати вважають неприйнятним участь Росії в саміті країн Великої Двадцятки.

 

У центрі уваги