16.11.2022
11:33

Військова допомога Україні: Швеція виділяє пакет вартістю майже 300 млн доларів, він включатиме ППО

Швеція надасть Україні військову допомогу на суму 3 млрд шведських крон, що дорівнює 287 млн доларів. Це найбільший на сьогоднішній день оборонний пакет, який включає систему ППО.

Про це заявив прем'єр-міністр Ульф Крістерссон, передає Reuters.

Попередній внесок Швеції, яка подала заявку на вступ до НАТО разом із сусідньою Фінляндією, варіювався від простого обмундирування, такого як каски та бронежилети, до реактивних гранатометів та ракет.

"Це більший пакет військової підтримки, ніж усі вісім попередніх пакетів разом узятих. Це найбільша робота, яку ми зробили, і ми точно дотримуємося українського списку пріоритетів у тому, що, на їхню думку, їм потрібно прямо зараз", - заявив Крістерссон.

Міністр оборони Пал Джонсон сказав, що новий пакет військової техніки включає систему протиповітряної оборони та боєприпаси зі складських запасів її збройних сил, такі необхідні для захисту України від запеклого натиску російських ракет в останні тижні.

Попередній соціал-демократичний уряд Швеції, який програв правій коаліції Крістерссона на виборах у вересні, погодив кілька траншів допомоги Україні, як військової, так і гуманітарної, на суму понад 1 млрд крон.

Артилерійська система Archer протягом деякого часу посідала перше місце у списку побажань України, але не була включена до нового пакету допомоги, хоча Джонсон не виключив її у майбутньому і сказав, що буде надано додаткову підтримку.

Крістерссон також сказав, що уряд уважно стежить за розвитком подій, пов'язаних із вибухом у Польщі недалеко від кордону з Україною у вівторок, і що для отримання чіткішої картини того, що сталося, потрібна додаткова інформація.

Нагадаємо, 10 листопада Міністерство оборони США оголосило про надання пакета озброєння Україні для задоволення критично важливих потреб в безпеці та обороні. 

У центрі уваги