10.11.2022
09:49

Вихід із Херсона завадить росіянам створити сухопутний міст до Одеси - британська розвідка

Відхід російських військ із Херсона був викликаний нездатністю підтримувати сили на західному березі Дніпра під ударами ЗСУ. Відступ триватиме кілька днів, протягом яких російські сили будуть особливо вразливими.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Так, 9 листопада міністр оборони РФ Сергій Шойгу наказав вивести російські війська із західного берега Дніпра у Херсоні на півдні України. Генерал Сергій Суровікін, командувач російських військ в Україні, підтвердив, що вони відійдуть на оборонні позиції вздовж річки Дніпро, назвавши основною причиною вирішення проблеми із поповненням запасів.

За даними британської розвідки, здатність Росії підтримувати свої сили на західному березі Дніпра опинилася під загрозою через українські удари по російських маршрутах постачання. Під час відступу російські війська зруйнували кілька мостів і, ймовірно, заклали міни, щоб уповільнити та затримати просування українських військ.

"Втрата західного берега Херсона, швидше за все, завадить Росії здійснити своє стратегічне прагнення створити сухопутний міст, який веде до Одеси", - вважають у Міноборони Британії.

Через обмежену кількість пунктів переходу російські сили будуть уразливі під час форсування річки Дніпро.

"Цілком ймовірно, що відхід здійснюватиметься протягом кількох днів із оборонними позиціями та артилерійським вогнем, що прикриває сили, що відходять", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, аналітики з Інституту вивчення війни вважають, що битва за Херсон по суті не завершена, але російські війська вступили до нової фази, віддаючи пріоритет відведення своїх військ через Дніпро в повному порядку.

 

У центрі уваги