04.11.2022
16:31

Іран в обмін на дрони та балістичні ракети хоче від РФ допомоги в створенні ядерної зброї - CNN

Представники розвідки США вважають, що Іран шукає допомоги Росії для посилення своєї програми створення ядерної зброї.

Про це повідомляє CNN.

Так, згідно з даними розвідки, Іран звертався до Росії за допомогою у придбанні додаткових ядерних матеріалів і виробництві ядерного палива, що може забезпечити живленням його ядерні реактори і потенційно може ще більше скоротити так званий "час прориву" Ірану для створення ядерної зброї.

CNN наголошує, що іранська пропозиція до Москви з’явилася на тлі розширення партнерства між Іраном і Росією, яке в останні місяці передбачало надсилання Тегераном безпілотників та іншого обладнання до РФ для використання у війні проти України, а Москва могла консультувати Іран у питаннях придушення протестів, що охопили країну.

Речниця Ради національної безпеки США Едрієн Вотсон зазначила, що Сполучені Штати докладуть усіх зусиль, щоб не допустити співпраці росії та Ірану в ядерному секторі.

“Ми працюємо з партнерами, щоб викрити зростаючі зв’язки між Іраном і росією та притягнути їх до відповідальності. Ми будемо твердо протидіяти будь-якій співпраці, яка суперечить нашим цілям нерозповсюдження”, - сказала вона.

Нагадаємо, Україна по дипломатичних каналх попередила Іран про про наслідки передачі російським військам ракет та ще більшої кількості безпілотників-камікадзе.

У центрі уваги