04.11.2022
13:12

ВР підтримала закон про захист фінансової системи України від дій Росії: що він передбачає

У п'ятницю, 4 листопада, Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 8008 щодо захисту фінансової системи від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України. Доркумент у цілому підтримали 316 нардепів.

Про це повідомив у Telegram нардеп Ярослав Железняк.

Так, за його словами, законопроєктом, зокрема, передбачено:

- недопущення до керівництва та управління суб’єктами первинного фінансового моніторингу осіб, які є громадянами РФ;

- розширення переліку високоризикових клієнтів громадянами та юридичними особами, які є резидентами РФ, та/або діяльність, яких пов’язана з нею;

- встановлення обов’язку для суб’єктів первинного фінансового моніторингу звітувати в Держфінмоніторинг про порогові операції з суб’єктами, пов’язаними з РФ.

Нардеп зауважив, що були підтримані правки 16,19 та 22, якими скоротили строк статусу ПЕП (політично значущі особи - Politically Exposed Persons) з довічного до 3-х років після посади.

"До другого читання прибрали правку, що до високого ризику ділових відносин відносять осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", - резюмував Железняк.

Нагадаємо, 3 листопада Верховна Рада проголосувала в другому читанні за Державний бюджет на 2023 рік. Проєкт підтримали 295 народних депутатів.

У центрі уваги