02.11.2022
09:32

В Україні запровадили графіки погодинних відключень електроенергії: в яких регіонах

У середу, 2 листопада, з 06:00 години ранку в Україні ввели в дію графіки погодинних відключень електроенергії.  

Про це повідомляє НЕК "Укренерго".

"Диспетчерський центр НЕК "Укренерго" надав операторам розподільчих мереж (обленерго) обсяги для обмеження електропостачання саме в форматі графіків погодинних відключень електроенергії для споживачів у Центральному (Київ, Київська, Чернігівська, Черкаська та Житомирська області) та Північному (Сумська, Харківська та Полтавська області) регіонах країни", - йдеться в повідомленні.

В "Укренерго" пояснили, що графіки погодинних відключень передбачають, що певні групи споживачів будуть обмежувати щодня, але за певним розкладом, складеним операторами розподільчих мереж для кожної області.

Зазначається, що графіки відключення у такому форматі вже мали бути розроблені та оприлюднені обленерго заздалегідь.

Такі обмеження споживання необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі, які постраждали від російських обстрілів. А також щоб дати можливість енергетикам якомога швидше відновити ушкоджені енергооб’єкти, балансувати систему та забезпечувати енергоживленням всіх споживачів.

Графіки можна знайти на сайтах обленерго.

Нагадаємо, за словами єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон, якщо Україна відчуватиме дефіцит в електроенергії, Європейський Союз готовий допомогти з розв’язанням цієї проблеми.

 

У центрі уваги