26.10.2022
09:09

Однопартієць мера та фірми-«улюбленці»: хто отримає 34 млн за ремонт доріг у Миколаєві

Андрій Попов, Центр журналістських розслідувань

Адміністрації трьох районів Миколаєва уклали договори на поточні ремонти доріг на загальну суму близько 34 млн грн. Виконавців робіт чиновники обрали без конкурсу та без залучення електронної системи, а частину договорів - приховали від оприлюднення. 

Про це свідчать дані системи ProZorro, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Адміністрація Центрального району потурбувалася про ремонт доріг у віддалених мікрорайонах: Варварівці, Матвіївці, Ракетному Урочищі. Підлеглі голови адміністрації Олександра Берези в жовтні уклали 6 контрактів на ремонт вулиць у Ракетному Урочищі та Варварівці загалом на 8,3 млн грн з ФОП Акопян Арсен Артикович, що зареєстрований у Чернігові. Досі, за інформацією Clarity Project, Арсен Акопян працював в селах та райцентрах Чернігівської та Полтавської областей, де на державних закупівлях здобув понад 60 контрактів на суму 18 млн грн.

Також, згідно з даними сервісу Dozorro, лише у вересні цього року адміністрація Центрального району уклала 4 договори на ремонт доріг на загальну суму 2,1 млн грн з ФОП Сімонян Алік, який теж зареєстрований у Чернігові та має громадянство Вірменії.

Зазначимо, що менш ніж за два тижні  чернігівський підприємець встиг виконати ремонтів на суму 4,7 млн грн, а Центральна адміністрація – розрахуватися з ним. І це в умовах бюджетної кризи та гострого браку коштів на відновлення після обстрілів. 

Зокрема, угода на ремонт (відновлювальні роботи) 350 кв. м дорожнього полотна по вулиці Силікатній була підписана лише 13 вересня. За даними Єдиного вебпорталу використання публічних коштів Spending, вже 28 вересня – всі 437 тис. грн за цим договором переведені на рахунок виконавця.

Цікаво, що у системі ProZorro та пов’язаних з нею аналітичних ресурсах станом на 25 жовтня знайти повідомлення про кілька вже оплачених договорів з цим підприємцем не вдалося. Зокрема:

  • 974 тис. грн виплачено за договором  від 6 вересня на ремонт Перспективного провулка від вулиці Верхньої до вулиці Лісової (Матвіївка),
  • 625 тис. грн - за договором від 2 вересня на ремонт вул. Верхньої від Силікатної до 1-ї Піщаної,
  • 287 тис.грн - за договором від 2 вересня на ремонт вул. Матвіївської від 1-ї Піщаної до Перспективного провулка.

Нагадаємо, що закон прямо зобов’язує замовників оприлюднювати звіти про проведені без використання електронної системи закупівлі в строк до 10 робочих днів.

Забудькуватість чиновників адміністрації Центрального району щодо угод з Аліком Симоняном не дивує. Раніше у розслідуванні “Дорожній клан” Центр з’ясував, що декілька років бюджет району на ремонт доріг освоювали чотири людини із прізвищем Симонян: Алік Симонян, Сергій Симонян, Аліна Симонян и Артавазд Симонян. Перші троє є фізособами-підприємцями, Артавазд Симонян - директор та засновник ТОВ “Шляхрембуд №17”, а також батько ФОПів Аліни та Сергія Симонян. 

Адміністрація Заводського району розділила 7,5 млн грн між двома виконавцями: ТОВ «Фортунаінвестбуд» та ДП «Лидер».

Обидві фірми мають тривалу і плідну історію роботи з райадміністрацією та департаментом ЖКГ Миколаївської міськради.

Компанія «Фортунаінвестбуд» зареєстрована у Миколаєві та належить Марині Ільїка. Фірма отримувала підряди на укладання тротуарної плитки в Миколаєві у 2020 році, що супроводжувалося численними скандалами. Під час воєнної осені «Фортунаінвестбуд» здобула шість контрактів на загальну суму 6,6 млн грн.

Зазначимо, що миколаївські шляховики вміють працювати не менш швидко, ніж чернігівські – принаймні, за документами.

Так, контракт на ліквідацію ямковості та інших видів деформації по вулиці Чкалова від будинку №27 до вул. Пушкінської підписаний 15 вересня. А вже 30 вересня, за даними Spending, райадміністрація перерахувала підряднику 998 тис. грн за угодою.

Одеське дочірнє підприємство «Лидер» через ТОВ «Фортуна» належить одеситам Антону Гусарову та Анатолію Жураківському. Протягом попередніх років фірма мала значні успіхи на тендерах одеських, миколаївських та херсонських комунальників. В ЗМІ були повідомлення, що у 2016 році ці пов'язані компанії Жураковського – ТОВ «Фортуна» та ДП «Лидер» - брали участь у торгах як конкуренти і розділили між собою три лоти. Одесити поки отримали у Заводському районі лише два невеликі контракти на 860 тис. грн.

В адміністрації Інгульського району вирішили, що війна та обстріли - не привід забувати про ремонт асфальтового покриття внутрішньоквартальних проїздів. Принаймні, саме так сформульовані 10 закупівель, за якими у жовтні виділили 11,5 млн грн.

Так само без конкурсу і залучення електронної системи ці контракти отримало приватне підприємство «Миколаївмагістраль».

Зазначимо, що до жодного з 10 повідомлень про закупівлю на ProZorro підлеглі Ганни Ремінникової не підкріпили текст договору.

Нагадаємо, що власником ПП «Миколаївмагістраль» зі статутним фондом 2 тис. грн є Сергій Шульгач (в рівних долях зі своєю дружиною Оксаною Шульгач). Сергій Шульгач, депутат Миколаївської обласної ради, один з найзаможніших місцевих депутатів та входить до промерської фракції «Пропозиція». Шульгач також є власником найбільших миколаївських шляхо-будівельних компаній: ТОВ «Миколаївавтодор» та ПП БФ «Миколаївавтодор». До речі, минулого року ПП БФ «Миколаївавтодор» увійшов до ТОП-20 компаній, які без конкурсу отримали найбільші контракти на тендерах в Миколаївській області.

Також Інгульська райадміністрація уклала три контракти з фірмою «Домстрой-Ник», яка належить Ганні Мороз. За ремонт тротуарів приватного сектору загалом компанія отримає 3,8 млн грн. Ці договори також відсутні у ProZorro.

Зазначимо, що адміністрація Корабельного району, де російські обстріли найбільше пошкодили не лише будівлі, а й дороги, станом на 25 жовтня лише повідомила про намір укласти один договір вартістю 130 тис. грн. Закупівля проводиться із залученням електронної системи ProZorro.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни в Миколаївській області під вогонь потрапили більше 12 тисяч цивільних об’єктів.

У центрі уваги